Reklama

iFlash: Fotíme v noci s iPhone 3GS

Marek Šimunek

Fotografie vytvorené pomocou integrovaného fotoaparátu v iPhone 3GS dosahujú pomerne slušnej kvality za dobrých svetelných podmienok. Čo však ak chcete fotiť aj v šere alebo úplnej tme? Presne pre tieto momenty je určený externý blesk pre iPhone a iPod Touch.

iPhone iFlash

iFlash je prídavný blesk, ktorý ma vlastné napájanie a pripája sa priamo do konektora vášho Apple iPhone 3G/GS alebo iPodu Touch. Okrem kompatibility s iPhone 3G/GS a iPodom Touch štvrtej generácie je možné tento prídavný blesk využiť aj v iPhone 4. V tomto prípade je však jeho využite otázne, nakoľko vo väčšine prípadov plnohodnotne postačuje integrovaný blesk iPhone 4. Ak by ste však radi využili služby iFlash, budete sa musieť pripraviť na neustále nosenie ďalšieho príslušenstva, ktoré má síce pekný dizajn, avšak jeho cena prekračuje magickú hranicu 30 € čo nie je malá investícia.

iPhone iFlash

Výrobca myslel aj na momenty keď práve iFlash nepoužívate a okrem plastovej krytky konektora je priamo na blesku plastová náhrada 3,5 mm audio konektora, pomocou ktorej môžete svoj prídavný blesk prichytiť o telo iPhone a mať ho tak stále po ruke. iFlash okrem funkcie prídavného blesku zastúpi aj vreckové svietidlo, ktoré mnoho užívateľov tiež využije. Cena tohto blesku nie je zanedbateľná a činí 39,95 USD (30,16 €), avšak ak často fotíte za zhoršených svetelných podmienok, táto investícia sa vám vyplatí v podobe kvalitnejších a ostrejších nočných záberov.

Zdroj: www.gadgetsandgear.com, iflashhuk (www.youtube.com)

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.