Reklama

iFan Charger: nabíjajte svoj iPhone vďaka vetru

Dominik Fúsek

Dnešné smartfóny dokážu neuveriteľné veci, ale v záťaži často dosahujú takú slabú výdrž, za akú by sa hanbili aj mobily spred desať rokov. Ak je váš iPhone vybitý a vy nemáte k dispozícii elektrickú sieť, napríklad v prírode, určite oceníte toto praktické príslušenstvo. iFan Charger-u stačí na nabitie mobilu prúd vzduchu, teda najlepšie vietor. Navyše poteší aj ekológov, keďže prírode neškodí jeho prevádzka ani trochu.

iFan Charger

Majitelia Apple iPhone majú jednu nespornú výhodu – výrobcovia príslušenstva sa im venujú viac než komukoľvek inému. Na tieto smartfóny sú tak ponúkané najrôznejšie doplnky od hardvérovej QWERTY klávesnice (BoxWave Keyboard Buddy: na iPhone 4 rýchlejšie a pohodlnejšie) až po 3D príslušenstvo (Palm Top Teathre i3DG: podpora 3D pre iPhone už aj bez okuliarov!), nezriedka sa však jedná vyslovene o hlúposti. To ale v žiadnom prípade nie je prípad zariadenia menom iFan Charger.

iFan Charger

Je známe, že každý motor môže byť poháňaný energiou, ale môže aj naopak svoju pohybovú energiu premieňať na elektrickú. Presne tak funguje aj toto zariadenie, ktoré sa inšpirovalo ventilátorom počítača. Vrtuľu môže roztočiť akýkoľvek dostatočne silný prúd vzduchu a váš iPhone sa začne nabíjať. Samozrejme, najlepším zdrojom je vietor, čo príslušenstvo predurčuje najmä na použitie v prírode. Žiaľ, ani iFan Charger nie je dokonalý a jeho hlavným negatívom je pomerne dlhá doba nabíjania – na 100 % váš iPhone nabije až za 6 hodín. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie sú známe.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.