IFA 2015 | Tablet Alcatel OneTouch Xess má až 17,3“ displej a kruhový stojan

Alcatel počas výstavy IFA 2015 nepredstavil len nový smartfónsmart hodinky, ale aj obrovský tablet s uhlopriečkou Full HD IPS displeja až 17,3“. Tablet OneTouch Xess ale nie je na bežné nosenie. Určený je skôr do domácností, napríklad aj do kuchyne na varenie podľa receptov. Práve v kuchyni sa hodí, že má možnosť ovládania aj gestami, takže nehrozí, že ho zamastenými rukami ušpiníte.

Alcatel OneTouch Xess

Na to, aby stál na stole podľa predstáv, v jeho zadnej časti je polkruhový stojan. Okrem stojana je tu aj držiak na jednoduchšie prenášanie. V zadnej časti je i miesto na stylus, pomocou ktorého si môžete robiť poznámky či nechať deti kresliť v najrôznejších aplikáciách.

Alcatel OneTouch Xess

Vo vnútri pomerne masívneho tela je uložený 8-jadrový procesor MediaTek MT8783T s taktom 1,5 GHz, 2 GB pamäť RAM a 32 GB interná pamäť. Nechýba však slot na microSDXC karty či Wi-Fi modul na pripojenie k internetu. Samozrejmosťou je i Bluetooth modul. GSM/LTE modem tu ale nehľadajte. Poteší ale až 10 000 mAh batéria. Nad displejom je 5 Mpx webkamera nielen na videohovory, na boku je zas plnohodnotný USB 2.0 port.

Alcatel OneTouch Xess

Zaujímavé je tiež umiestnenie JBL stereo reproduktorov s celkovým výkonom 3W, čo často nemajú ani notebooky. Telo bez masívnej zadnej časti má rozmery 416 x 266 x 9,2 mm. Hmotnosť výrobca neprezradil, no nízka nie je. Operačným systémom je už klasicky Android vo verzii 5.1. Cena ani dostupnosť nie sú známe.

Alcatel OneTouch Xess

Alcatel OneTouch Xess

Alcatel OneTouch Xess

Alcatel OneTouch Xess

Alcatel OneTouch Xess

Alcatel OneTouch Xess

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Alcatel

Komentáre k článku