Reklama

IFA 2015 | Synology RT1900ac – unikátny Wi-Fi router s množstvom funkcií

Števo Porubský

Výstava IFA 2015 priniesla aj nejaké to príslušenstvo, ktoré určite stojí za zmienku. Výrobca NAS serverov pre domáce i firemné použitie, Synology, predstavil unikátny Wi-Fi router. Nejde však ani tak o dizajnovo zaujímavý router. To zaujímavé sa ukrýva vo vnútri.

Synology RT1900ac

Bežne vyzerajúci router s trojicou antén pracuje s 3×3 MIMO v pásme 802.11 b/g/n/ac 2,4 a 5 GHz čo dovoľuje prenášať dáta do rýchlosti 1,9 Gbit/s. To sú také vcelku bežné hodnoty. Prekvapením však je prítomnosť nielen USB 3.0 portu, ale aj čítačky pamäťových kariet SDXC. Vďaka tomu si môžete k Synology RT1900ac pripojiť buď externý disk, alebo kartu z foťáku či kamery a zdieľať tieto súbory on-line.

Synology RT1900ac

Vrcholom unikátnosti routeru Synology RT1900ac je ale jeho používateľské rozhranie. To sa nápadne podobá na ovládací softvér DSM, no je o čosi jednoduchšie. Teda aspoň pri prezentácii tak vyzeralo. Synology Router Management operačný systém má za úlohu ponúknuť možnosť komplexného ovládania routeru aj technologicky menej zdatným používateľom, ktorých čo sa týka nastavení routerov je určite väčšina.

Synology RT1900ac

Synology Router Management totiž dovoľuje nielen pohodlné nastavenie WLAN siete a jej ochrany, ale aj nastavenie práv pre rôzne zariadenia pripojené v sieti. Napríklad deťom môžete softvérovo zakázať používanie Wi-Fi dajme tomu od 22.00 hodiny či pripájanie sa na nevhodné web stránky. V SRM tiež môžete nastaviť maximálne prenosové rýchlosti pre konkrétne zariadenia apod. Zdatní si poviete, že toto všetko je možné nastaviť aj v obyčajných Wi-Fi routeroch, no určite nie takto jednoducho. Čerešničkou na torte je možnosť vypnutia blikania informačných LED diód úplne, alebo v konkrétnom čase, napríklad počas noci!

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Foto: Synology, TECHBOX

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.