IFA 2015 | Sony predstavilo dvojicu nových slúchadiel

Sony na konferencii IFA 2015 už predstavilo viacero noviniek. Určite najzaujímavejšou je vlajková loď medzi mobilmi, Xperia Z5, ktorú Sony predstavilo hneď v troch verziách. V novinkách sa ale Sony tento rok zameralo skôr na audio techniku. Okrem audio systému CAS-1 predstavila japonská značka aj prehrávač NW-ZX100NH Walkman.

Sony h.ear on

Hudobné príslušenstvo dopĺňa dvojica slúchadiel s označením h.ear on a h.ear in NC. Ako už naznačuje názov, prvé z dvojice sú väčšie slúchadlá s hlavovým premostením, pri druhej verzii sa jedná o malé špuntové slúchadlá.

Sony h.ear on

Obidve verzie ponúkajú pôžitok zo zvuku vo vysokom rozlíšení. Väčšie z svojice, Sony h.ear on ponúkajú vo svojej výbave presné basové odozvy a reprodukujú zvuk až do frekvencie 60 kHz. Membrány slúchadiel dostali do vienka titánový povlak pre minimalizáciu nežiadúcich vibrácií. Slúchadlá majú sice väčšie rozmery, no sú skladateľné a tak je pomerne jednoduché zabaliť ich do prídavného púzdra a vziať so sebou na cesty. Slúchadlá h.ear on budú dostupné vo viacerých pestrofarebných variantách.

Sony h.ear in NC

Pre tých, čo preferujú spratnejšie riešenie sú určené špuntové slúchadlá Sony h.ear in NC. Menšie z novopredstavenej dvojice dokážu reprodukovať zvuk do frekvencie 40 kHz a to vďaka 9 mm budiacim jednotkám. Slúchadlá majú zabudovaný duálny hlukový senzor a technológiu na potláčanie okolitého hluku s názvom Automatic AI Noise Cancelling. Tieto technológie sú závislé od batérie, ktorej výdrž je udávaná na 16 hodín a je možné dobiť ju pomocou microUSB konektora a to aj počas počúvania hudby. Aj slúchadlá h.ear in NC budú dostupné vo viacerých farebných verziách.

Cenu a čas, kedy by sa dvojica nových slúchadiel mala objaviť na trhu zatiaľ nepoznáme.

Sony h.ear in NC

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj: Sony, TECHBOX

Komentáre k článku