Reklama

IFA 2015 | Samsung ukázal Galaxy Note5, príde aj do Európy?

Roman Calík

Ešte tenší a menší Samsung Galaxy Note5 bol predstavený spoločne s veľkým Samsungom Galaxy S6 edge+. Samsung sa však rozhodol, že ho v Európe nebude predávať. Na výstavu IFA 2015 ho však doniesol a sme presvedčení, že ho návštevníkom neukazoval len tak. Bola by totiž obrovská škoda, keby milovníci výhod dotykového pera S Pen nemali možnosť vlastniť najlepší Note všetkých čias!

Samsung Galaxy Note5

Pozrite si

Samsung Galaxy Note5 na Slovensku zatiaľ neuvidíme

Prečo si to myslím? Lebo Note5 naživo vyzerá neskutočne dobre. Najviac ma dostal v striebornej farbe, kedy lesk pridáva smartfónu na exkluzivite. Škoda len výrazne viditeľných odtlačkov prstov. Na šírku je novinka užšia len 2,5 mm, tenší je len o necelý milimeter a ľahší iba o 5 gramov. I tak som mal pocit výrazne menšieho zariadenia. Výborné uchopenie zabezpečuje prehnutá zadná časť po stranách, podobne ako pri S6 edge+ predný displej. Ergonómii to pomohlo výrazne.

Samsung Galaxy Note5

Určite si pozrite fotografie, kde vidíte rozdiel s predchádzajúcou generáciou Note4. Musíte uznať, že posun vpred je markantný. Páčiť sa vám bude aj nový kovový rám. Oželieť však musíte odnímateľný zadný kryt, vymeniteľnú batériu a žiaľ aj pamäťové karty.

Samsung Galaxy Note5

Samsung Galaxy Note5

Note5 disponuje 5,7“ QHD (1 440 x 2 560 px) Super AMOLED displejom a srdcom novinky je 64-bitový 8-jadorvý proces Exynos 7420 (4x 2,1 GHz + 1,5 GHz) postavený 14 nm výrobným procesom doplnený o 4 GB pamäť RAM. Prekvapí vás aj úplne nové menu po vybratí pera S Pen, grafikou pripomínajúce funkcie Moji ľudia a Moje aplikácie z S6 edge+. Opäť ide o novú generáciu dotykového pera, ktoré lepšie sadne do ruky a ponúkne aj nové funkcie.

Samsung Galaxy Note5

Ak plánujete písať dlhšie texty, možno si obľúbite aj úplne nový kryt Keyboard Cover s hardvérovou klávesnicou. Tá je samozrejme QWERTY a ponúka skutočne komfortne nahmatateľné a stláčateľné tlačidlá. Samozrejme ihneď po jej nasadení (drží pevne) sa displej Note5 prispôsobí novej veľkosti a vy tak vidíte stále rovnaké informácie, podobne akoby ste používali BlackBerry. Prvý dojem z klávesnice je viac ako dobrý, úprimne nečakal som zvládnutie ergonómie s takýmto výsledkom.

Samsung Galaxy Note5

Samsung Galaxy Note5

Samsung Galaxy Note5

Mňa osobne už nik nepresvedčí, že Samsung zatvoril pre Note5 brány do Európy. Výstavou IFA 2015 ukázal, že ho tu chce mať. Za všetkým bude marketing a pravdepodobne aj chuť vzbudiť záujem, predsa keď niečo nemôžete mať, chcete to ešte viac. Takže Note5 príď aj na Slovensko, tu ťa tiež chceme! Majitelia Note 3 už teraz šetrite, aby ste mohli v správnom čase rozbiť veľké hlinené prasa. A ak ste ešte stále nedostali chuť, pozrite si naše video priamo z Berlína.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.