Reklama

IFA 2015 | Samsung Gear S2 sme mali v rukách, vydarili sa!

Roman Calík

Samsung Gear S2

Samsungu sa nepodarilo utajiť svoj top produkt pre výstavu IFA 2015. A možno to urobil schválne, no o nových hodinkách s okrúhlym displejom sme sa dozvedeli už počas predstavenia Samsung Galaxy Note 5 a S6 edge+. Navyše už Samsung publikoval aj oficiálne informácie o Gear S2 pred niekoľkými dňami, kde poodhalil podrobné parametre novinky.

Samsung Gear S2

Až na výstave IFA 2015 sme si však mohli nové hodinky s prvým okrúhlym displejom od Samsungu vyskúšať. Ešte predtým, ako nás k hodinkám Samsung pustil, predstavil ich kľúčové funkcie cez pôsobivú prezentáciu. Tu sme sa dozvedeli aj to, že hodinky napriek tomu, že bežia na OS Tizen, budú spolupracovať so všetkými Android zariadeniami. Presnejšie, ak majú aspoň Android 4.4 a vyšší a minimálne 1,5 GB RAM.

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2

Najväčšou výhodou hodiniek má byť zaujímavé ovládanie pomocou „kovového“ prstenca okolo displeja. Táto vychytávka v podstate kopíruje ovládanie hodiniek Apple Watch, avšak aj Samsung sa chválil, že je lepšie ovládať celý prstenec, ako miniatúrne koliečko na bočnej strane. Ovládanie funguje dobre, je presné a rýchlo sa dostanete medzi aplikáciami k tej, ktorú chcete. Celkom pohodlne sa otáčaním prstenca čítajú aj správy. Využitie je vo viacerých aplikáciách.

Samsung Gear S2

Použitému 1,2-palcovému AMOLED displeju nie je čo vytknúť. Samozrejme ponúkne aj dotykové ovládanie. Farebné ikony hodiniek tiež pripomínajú tie od Apple. Pre hodinky bude v čase spustenia ich predaja k dispozícii množstvo aplikácií. Samsung spolupracuje aj s NIKE alebo VW, tieto aplikácie nemusíme bližšie predstavovať.

Samsung Gear S2

Hodinky by mali vydržať približne 2 až 3 dni. Tiež ponúknu tzv. Power Saving mód, ktorý výdrž predĺži, aj napriekt tomu, že môžete prijímať hovory či SMS správy alebo e-maily. Nabíjať hodinky je možné bezdrôtovo. Veľkou výhodou je podpora IP68, to znamená, že hodinky môžete mať nielen v sprche, ale kľudne si s nimi môžete aj zaplávať.

Samsung Gear S2

Samsung Gear S2

Hodinkám nechýba podpora Bluetooth či NFC, ale o GPS nie je žiadna zmienka. Určite by sme GPS uvítali, hlavne pri športových aktivitách.

K dispozícii budú tri verzie hodiniek. Gear S2 classic s koženým remienkom sa budú hodiť skôr manažérom. Ich výhodou je kompaktná veľkosť, nepôsobia na ruke ako veľký neohrabaný gadget. Model Gear S2 3G budete môcť využívať aj s elektronickou SIM kartou operátora, sú však hrubšie. Praktická sa nám zdala byť aj výmena remienka.

Samsung Gear S2

Hodinky Samsung Gear S2 budú dostupné už počas októbra 2015. Cenu však výrobca zatiaľ neodhalil a tak si na ňu budeme musieť počkať. Prvý dojem z hodiniek je pozitívny, konkurencia však nespí, pozrite sa minimálne na ďalšiu generáciu hodiniek Motorola Moto 360. Samsung to tak nebude mať na trhu ani s Gear S2 jednoduché.

Určite si prečítajte aj článok s kompletnými špecifikáciami hodiniek Samsung Gear S2, ktorý nájdete nižšie.

IFA 2015

 

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.