Reklama

IFA 2015 | Lenovo VIBE S1 má dve webkamery, na čo mu sú?

Števo Porubský

Lenovo, podobne ako väčšina veľkých výrobcov si aj na výstavu IFA 2015 prinieslo hneď niekoľko smartfónov. Jedným z predstavených kúskov je aj smartfón VIBE S1 s dvojicou webkamier. Na čo je to dobré?

Pozrite si

Lenovo VIBE S1 – sklenená štýlovka s dvomi selfie kamerami

Lenovo VIBE S1

Jedna z webkamier má 8 Mpx snímač a je primárna. Druhá webkamera má len 2 Mpx snímač a slúži hlavne na vyhodnocovanie snímanej scény a meranie hĺbky poľa. Tak by mali vznikať zaujímavejšie a kvalitnejšie „samofotky“ (selfies).

Pre čo najlepšie a najzaujímavejšie snímky Lenovo pridalo aj niekoľko softvérových funkcií. Tak po odfotení fotky oboma prednými fotoaparátmi sa môžete pohrať s nástrojmi ako Blur (rozmazanie), ktoré umožňuje zmenu zaostrenia na akékoľvek miesto v selfie zábere, alebo pridanie bokeh efektu. S funkciou Cut Out je zas možné vystrihnúť ľudí zo záberu a potom umiestniť do akéhokoľvek iného záberu.

Hlavný fotoaparát má 13 Mpx rozlíšenie na BSI CMOS senzore, Full HD video, malý dual-tone LED blesk a prakticky bežné funkcie doplnené o kreatívne funkcie určené aj pre selfie. Zaujímavo však znie fázová detekcia autofókusu, ktorú využívajú hlavne zrkadlovky.

Lenovo VIBE S1

Zariadenie s rozmermi 143 x 70,8 x 7,8 mm a hmotnosťou 132 gramov ponúkne 5“ IPS displej s Full HD rozlíšením (442 PPI). Operačným systémom je, samozrejme, OS Android v staršej verzii 5.0. Ten funguje aj vďaka 64-bitovému 8-jadrovému procesoru MediaTek s neznámym taktom a grafickým čipom a 3 GB pamäti RAM. 16 GB pamäť rozšírite microSDXC kartou. Z dátových technológií chýba jedine NFC, inak tu nájdete aj LTE modul, Wi-Fi, či Bluetooth. GPS/GLONASS pozičné systémy sú samozrejmosťou. Všetko toto však živí len 2 420 mAh batéria.

Nové Lenovo VIBE S1 bude na našom trhu dostupné od konca októbra s cenou 369 € a dvoch farbách – bielej (Pearl White) a tmavo modrej (Midnight Blue).

Lenovo VIBE S1

Lenovo VIBE S1

Lenovo VIBE S1

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.