Reklama

IFA 2015 | Lenovo VIBE P1 a P1m sú pracanti s dlhou výdržou

Imrich Maťo

Ďalšou kvapkou v mori noviniek, ktoré si Lenovo pre tohtoročnú výstavu IFA 2015 pripravilo, je dvojica výkonných smartfónov. Lenovo VIBE P1 a VIBE P1m charakterizujú a priori kapacitne silné batérie, manuálny prepínač na šetrenie energie, ale aj funkcia On-The-Go, vďaka ktorej môžu cez USB konektor nabíjať externé zariadenia, hoci aj Bluetooth slúchadlá či prenosné reproduktory.

Pozrite si

Lenovo Vibe P1: slušný phablet s 5 000 mAh batériou

Lenovo VIBE P1

Pozrite si

Bude pripravované Lenovo Vibe P1 rekordmanom vo výdrži?

VIBE P1 má silnú, 5 000 mAh batériu, ktorá, snáď, v reálnej prevádzke niečo aj vydrží. Smartfón je vybavený 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 615, podporou LTE sietí, ale aj funkciou Wi-Fi Boost, umožňujúcou pripojenie k 5G WiFi pre lepšiu rýchlosť a dosah Wi-Fi pripojenia. Nechýba ani podpora prenosov na krátku vzdialenosť, NFC.

Lenovo VIBE P1

Zaujímavosťou je Smart PA technológia vylepšujúca audio výstup a uzavretá zvuková komora, zlepšujúca rezonanciu a basové tóny. Hlavný fotoaparát má snímač s rozlíšením 13 Mpx, predná 5 Mpx selfie kamera dostala viaceré režimy fotenia a skrášľovacie prvky. 5,5-palcový IPS displej má Full HD 1 080p rozlíšenie.

Lenovo VIBE P1

Telo VIBE P1 je tvorené z kovu a skla so štíhlym hliníkovým rámom a ochranným sklom Corning Gorila Glass 3. Na slovensku sa ho dočkáme v polovici októbra za cenu od 349 €.

Lenovo VIBE P1m

VIBE P1m má v tele, obdarenom povrchovou nano technológiou, ochraňujúcou mobil proti ostriekaniu, ukrytý 4-jadrový procesor MediaTek MT6735P. Batéria modelu P1m má kapacitu 4 000 mAh. Polykarbonátové telo s hrúbkou 9,3 mm nesie na prednej strane 5-palcový HD 720p displej.

Lenovo VIBE P1m

Podporu LTE sietí, či pripojiteľnosť prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth ani netreba extra pripomínať. Za zmienku skôr stojí, že smartfón VIBE P1m sa u nás objaví už začiatkom októbra za cenu 199 €.

Lenovo VIBE P1m

Lenovo VIBE P1m

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj, foto: Lenovo, TECHBOX

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.