Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2015 | Lenovo ThinkPad Yoga 260 – najmenší pracant s otočným displejom

IFA 2015 | Lenovo ThinkPad Yoga 260 – najmenší pracant s otočným displejom
Števo Porubský
IFA 2015 | Lenovo ThinkPad Yoga 260 – najmenší pracant s otočným displejom

IFA 2015 ešte ani nezačala a už tu máme ďalšiu ohlásenú novinku z dielne čínskeho Lenova. Model ThinkPad Yoga 260 je momentálne tým najmenším a najľahším notebookom s otočným displejom o 360°, aký kedy Lenovo vyrobilo. Novinka sa od pôvodného ThinkPadu Yoga líši pomerne výrazne. Yoga 260 má nový dizajn, pričom hmotnosť dosahuje príjemných 1 315 gramov.

Novinka je zároveň vybavená najnovšími procesormi od Intelu šiestej generácie Skylake. Presné špecifikácie zatiaľ nie sú známe. Poteší však pamäť RAM do maximálnej 16 GB kapacity, PCIe SSD (max 512 GB) disk je už v takomto mini notebooku samozrejmosťou, no vyzerá to tak, že len za príplatok. Zaujímavá je i možnosť vybavenia novinky LTE Cat6 (300/100 Mbit/s) modemom, Wi-Fi a Bluetooth moduly sú už v základnej výbave. Či bude v základnej výbave aj snímač odtlačkov prstov zatiaľ nie je známe, v špecifikácii ho však nájdete.

Lenovo ThinkPad Yoga 260

Prekvapením nie je ani integrovaný stylus, no v prípade Yogy 260 je úplne nový. Stylus je vraj presnejší a dokonca i nabíjateľný. ThinkPad Pen Pro je vraj ako stvorené pre Windows 10 a v kombinácii s Lenovo aplikáciou WRITEit prináša množstvo vylepšení pre ovládanie i písanie textov rukou. Zabudovaná batéria by mala vydržať 10 hodín prevádzky.

Displej s uhlopriečkou 12,5“ ostal zachovaný, poteší ale Full HD rozlíšenie. V predaji budú až dve farebné verzie (bežne sa ThinkPady predávajú len v čiernej) – čierna a strieborná. Ceny a presné špecifikácie jednotlivých modelov pre náš trh zatiaľ nie sú známe. V USA by sa mal model Yoga 260 predávať od 949 USD. V predaji sa má objaviť aj väčší model ThinkPad Yoga 460 s 14“ QHD displejom a mierne okresanými parametrami, no dedikovanou grafickou kartou. Na americkom trhu by mal model Yoga 460 stáť od 1 049 USD. Oba modely majú byť v predaji od októbra.

Lenovo ThinkPad Yoga 260

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Lenovo