Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2015 | Bang & Olufsen BeoPlay A6 má látkový vzhľad a výkon 240 W

IFA 2015 | Bang & Olufsen BeoPlay A6 má látkový vzhľad a výkon 240 W
Števo Porubský
IFA 2015 | Bang & Olufsen BeoPlay A6 má látkový vzhľad a výkon 240 W

Na výstave IFA 2015 sa objavil aj dánsky producent audio-video techniky Bang & Olufsen. Ten si do Berlína priniesol opäť zaujímavý kúsok, ktorý nazval BeoPlay A6. Nový bezdrôtový reproduktor je na prvý pohľad pomerne obyčajný, no jeho čaro sa ukrýva vo vnútri.

Bang & Olufsen BeoPlay A6

Pri bližšom pohľade na telo vás zaujme svojim nezvyčajným bumerangovým tvarom. Predná strana, resp. mriežka reproduktorov je potiahnutá látkou od dánskeho dizajnérskeho štúdia Kvadrat. Unikátny tvar má zabezpečiť, aby sa zvuk rozliehal do celého priestoru okolo reproduktora. Tým, že je bezdrôtový, môžete ho položiť prakticky kdekoľvek. Myslite však na prívod elektrickej energie.

Bang & Olufsen BeoPlay A6

Ovládanie môže fungovať cez mobilnú appku, ale aj manuálne na reproduktore. Hoci nemá žiadne mechanické tlačidlá, postačí vám dotyková plocha na hornej strane. Pomocou pohybu prstov vľavo alebo vpravo uberáte alebo pridávate hlasitosť, „ťapnutím“ skladbu preskočíte a podržaním ruky na hornej strane zas prehrávanú skladbu stíšite.

Bang & Olufsen BeoPlay A6

Vo vnútri je dvojica 0,75“ výskačov, dvojica 5,5“ woofrov a jeden 1,5“ širokospektrálny reproduktor. Každý z nich má vraj svoj vlastný zosilňovač, pričom celkový výkon má byť až 240 W. Novinka podporuje všetky známe bezdrôtové štandardy vrátane Wi-Fi, Bluetooth a AirPlay. Škoda chýbajúceho NFC čipu pre rýchle párovanie. Bang & Olufsen BeoPlay A6 zároveň podporuje aj prehrávanie priamo zo streamingových služieb ako Deezer, Spotify apod. Samozrejmosťou je možnosť multiroom prepojenie aj s inými produktami Bang & Olufsen cez BeoLink Mutliroom.

Bang & Olufsen BeoPlay A6

Cena novinky by sa mala pohybovať okolo 990 €, čo nie je vôbec málo.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj a foto: Bang & Olufsen