Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2015 | Ani tablet ani smartfón, Lenovo vymyslelo PHAB Plus

IFA 2015 | Ani tablet ani smartfón, Lenovo vymyslelo PHAB Plus
Roman Calík
IFA 2015 | Ani tablet ani smartfón, Lenovo vymyslelo PHAB Plus

Lenovo hľadá diery na trhu a najmä vo svojom portfóliu. Myslí si, že zaujme zariadením, ktoré mixuje výhody tabletov a smartfónov. Phone + Tablet = PHAB. Táto rovnica vyšla čínskemu výrobcovi ako atraktívna a na výstave IFA 2015 v Berlíne predstavil PHAB Plus. Novinka má 6,8-palcový Full HD displej (326 PPI). Tablety pritom začínajú so 7-palcovými displejmi, ktoré sú už tiež skôr prežitkom a štandardom vstupnej uhlopriečky tabletov je skôr 8-palcov. Na druhú stranu, najväčšie smartfóny ponúknu šesťpalcové displeje, poznáme ich aj pod označením Phablety.

Lenovo PHAB Plus

Nový PHAB Plus ponúkne funkcie ako bežný smartfón, a tak očakávajte 4G konektivitu, plnú podporu multimédií a aj slušný 13 Mpx hlavný fotoaparát či 5 Mpx predný selfie fotoaparát. Fotoaparát, samozrejme, ponúkne aj funkciu Panorama Selfie a dokonca funkciu Smart Tool, ktorá umožňuje odfotiť slide prezentácie. Nechýba ani duálny LED blesk.

Lenovo PHAB Plus

Z tabletov si zase berie novinka väčšiu uhlopriečku displeja. Samozrejmosťou je Android 5.0, osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 615 a 2 GB pamäť RAM. Nejde o nijak výkonné parametre, najmä Snapdragon 615-ka sa nám v redakcii nepáči svojimi slabými výsledkami v benchmarkoch. Keďže je to Lenovo, ponúkne aj Dual SIM. Batéria je na takéto zariadenie slabšia, 4 250 mAh prekonáva aj výrobca použitím 5 000 mAh batérie v novinke Lenovo VIBE P1.

Lenovo PHAB Plus

Lenovo PHAB Plus

Keďže ide o veľké zariadenie, čo vidíte aj na fotografii s porovnaním veľkosti so Samsung Galaxy S6 edge alebo Apple iPhone 6 Plus, bude vás zaujímať ergonómia. Lenovo sľubuje optimalizovaný systém pre ovládanie jednou rukou. Vyskúšali sme napríklad dvojitým poklepaním zapnúť displej, poteší fotenie dlhým podržaním kdekoľvek na displeji alebo uzamknutie zariadenia zatrasením displeja. Nechýba aj klávesnica pre ovládanie jednou rukou. Celkovo je PHAB Plus na telefonovanie i tak až príliš veľké zariadenie a bude vyžadovať kompromis v používaní.

Dizajn pripomína sériu S, teda model S90 a S60, výhodou je hliníkové telo. Novinku si kúpite za 299 € už tento mesiac. Napriek tomu, že Lenovo si vytvorilo kategóriu PHAB, predstavilo v nej vlastne aj obyčajný 7-palcový tablet. Ten totiž ponúkne uhlopriečku displeja 6,98 palca, rovnakú batériu a procesor ako PHAB Plus, ale len 1 GB RAM. Cena však bude 179 €, pričom tento model dorazí na trh v novembri.

Lenovo PHAB Plus

Lenovo PHAB Plus

Lenovo PHAB Plus

Lenovo PHAB Plus

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj: Lenovo

Foto: Lenovo, TECHBOX