Reklama

IFA 2015 | Acer Jade Primo s Windows 10, prvý s podporou Microsoft Continuum

Imrich Maťo

Taiwanský Acer na výstave IFA 2015 ukázal nie len bežné smartfóny so systémom Android, alebo Windows pre mobilné telefóny. Pripravil si pre nás aj jednu špecialitku v podobe smartfónu Acer Jade Primo.

Pozrite si

Acer Liquid Jade Primo – Windows 10 v smartfóne

Acer Jade Primo

Systémovým základom tohto smartfónu je Windows 10. Avšak oproti ostatným Windows smartfónom je tu jeden podstatný rozdiel. Jade Primo má toriž implementovanú podporu funkcie Microsoft Continuum. To z neho prakticky robí pracovný nástroj, vlastne akoby náhradu tabletu alebo notebooku. Smartfón stačí prepojiť s externou obrazovkou, napriklad s televízorom a pripojiť k nemu klávesnicu a myš. A hor sa do práce.

https://www.youtube.com/watch?v=-oi1B9fjVs4

Pritom je Acer Jade Primo v postate bežným smartfónom. 5,5-palcový Full HD 1 080p displej je technológie S-AMOLED, zariadenie poháňa 6-jadrový Qualcomm Snapdragon 808 a z dostupných materiálov sa dozvedáme ešte o 21 Mpx hlavnom fotoaparáte. Ďalšie podrobnosti zatiaľ neboli detailne predstavené. Verme, že sa táto prvá lastovička, využívajúca potenciál Microsoft Continuum, dostane čím skôr medzi bežných používateľov.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj, foto: Windows Central

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.