Reklama

IFA 2014 | Windows dorovnal Android - tablet kúpite za 150 €! + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Jednou z hlavných prekážok rozšírenia Windows 8 tabletov boli dlho vysoké licenčné poplatky, ktoré pre hardvérovo lacné tablety predstavovali poriadnu guľu na nohe. Neskôr Microsoft ceny znižoval, až pre malé lacné tablety prestal od výrobcov požadovať akýkoľvek poplatok. A nielen to.

Acer Iconia One 8

Výsledkom je Windows 8.1 with Bing. V podstate normálna verzia Windows 8.1, akurát s Bingom nastaveným ako natívnym vyhľadávačom v prehliadači Internet Explorer. To je pravdepodobne jediná nevýhoda. Toto nastavenie používateľ (nie však výrobca) môže zmeniť, môže používať iný prehliadač a ani nebude vedieť, že má nejakú inú verziu OS. Asi sa predpokladá, že najlacnejšie tablety budú používať technicky menej zdatní používatelia. Mimochodom, minimálne v niektorých tabletoch bude v „cene“ (keďže je nulová) systému aj ročné predplatné Office 365. Na 8“ tablete si ho až tak neužijete, ale aj tak je to vítaný bonus.

Acer Iconia One 8 W

A poďme k hardvéru. Acer Iconia One 8 W má slušný štvorjadrový procesor Intel Atom Z3735G (rad Bay Trail), 8“ IPS displej s dostatočný rozlíšením 1 280 x 800 pixlov, 32 GB úložiskom, ale iba 1 GB operačnou pamäťou, ktorá vzbudzuje veľké pochybnosti, hoci na minimálne požiadavky systému stačí. Tablet je hrubý 9,75 mm, váži 370 gramov a jeho batéria by mala vydržať 8 hodín práce. Ako už sme spomenuli, tablet bude stáť neuveriteľných 150 € a za rovnakú cenu dostanete jeho dvojča Acer Iconia One 8 s Androidom 4.4. Počkať si treba do októbra.

Acer Iconia One 8 W

Acer Iconia One 8 W

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Acer, Phone Arena, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.