Reklama

IFA 2014 | Toshiba Radius 11 je cenovo dostupný tablet a notebook v jednom

Marek Šimunek

Toshiba útočí cenou. Na výstave IFA 2014 v nemeckom Berlíne totiž okrem cenovo dostupného 13“ chromebooku predstavila aj notebook a tablet v jednom zariadení Toshibu Satellite Radius 11, ktorá tiež bude bojovať o priazeň najmä cenou. Tá by mala byť na úrovni…

Toshiba Satellite Radius 11

Ako môžete tušiť z názvu, tak tento model disponuje 11,6“ dotykovým displejom s rozlíšením 1 366 x 768 pixlov. Je mobilitu zabezpečí hmotnosť iba 1,3 kg. Na ultrabook super, ale na tablet trochu moc. Radius 11 totiž po pretočení displeja môžete využívať aj ako tablet. V tomto režime je klávesnica deaktivovaná, takže sa nemusíte báť ani náhodných stlačení.

Toshiba Satellite Radius 11

Operačným systémom je Windows 8.1, o ktorého pohon sa bude starať procesor Intel Celeron a Pentium, podľa konkrétneho modelu, ktorý bude mať k dispozícii 4 GB operačnej pamäte. Sklamaním je však klasický pevný disk s kapacitou 500 GB. Medzi portami nájdete USB 3.0, HDMI a bezdrôtové pripojenie bude mať okrem Wi-Fi na starosti Bluetooth 4.0. Novinka by sa mala v Európe objaviť v priebehu posledného kvartálu a jej cena by mala byť 349 eur, čo znie skutočne lákavo.

Toshiba Satellite Radius 11

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.