Reklama

IFA 2014 | Sony Xperia Z3 Compact - výkon a brutálny foťák + NAŽIVO

Marek Šimunek

Asi nie sme jediní, kto očakával uvedenie zmenšenej verzie vlajkovej lode Sony Xperia Z3 Compact. Aj keď to posledné slovo, ktoré naznačuje, že Z3 Compact, by mala disponovať najmä kompaktnými rozmermi, je v tomto prípade otázne. Nazývať kompaktnou verziou smartfón so 4,6“ displejom je trochu zvláštne. Ale asi si to doba vyžaduje. Displej je pritom vynikajúci. Ponúkne HD rozlíšenie (720 x 1 280 px) a technológie TRILUMINOS a X-Reality.

Sony Xperia Z3 Compact

PREČÍTAJTE SI
IFA 2014 | Sony Xperia Z3 – doteraz najlepšia vlajková loď od Sony

Čím však novinka určite prekvapí je výkon. Vďaka štvorjadru Snapdragon 801 predčí nejednu súčasnú vlajkovú loď iných výrobcov. Podobne ako v prípade predchádzajúceho modelu si aj tento rok Compact vypožičal fotoaparát z väčšieho súrodenca. Tešiť sa tak môžete na 20,7 Mpx Exmor RS snímač, ktorý sa pýši citlivosťou ISO až na úrovni ISO 12 800! Hlavný, ale aj predný fotoaparát s rozlíšením 2,2 Mpx je schopný nahrávania Full HD videa.

Sony Xperia Z3 Compact

Nová Xperia Z3 Compact je rovnako vode a prachu odolná ako predchádzajúca verzia a ponúkne integrovanú batériu s kapacitou 2 600 mAh, takže sa môžeme tešiť na veľmi dobrú výdrž. Samozrejme nechýba plná dátová výbava ako aj nové kreatívne aplikácie. Cenu Sony zatiaľ neuviedol, ale Z3 Compact bude dostupná okrem čiernej a bielej farby, aj v žiarivej zelenej a červenej farbe.

Sony Xperia Z3 Compact

Prvé dojmy Romana Calíka priamo z výstavy IFA 2014

Ako už Marek napísal, nazvať kompaktným smartfónom zariadenie so 4,6-palcovým displejom…? Všetky menšie verzie top smartfónov výrobcov sú dnes s veľkosťou displeja na úrovni vlajkových lodí spred cca. 2 rokov, kedy sa nám zdali veľké, dnes ich nazývame mini či Compact. Väčší displej však v Sony nespôsobil nárast rozmerov a hmotnosti, dokonca je tomu naopak. A to chce veľkú pochvalu. Xperia Z3 Compact je ľahšia a tenšia ako predchádzajúca generácia, pritom displej narástol o 0,3-palca. Navyše novinka zase príjemne prekvapila, keď si zachovala takmer všetky vlastnosti väčšej verzie.  To znamená rovnaký foťák, procesor či napríklad vodeodolnosť. Dizajn je evolúciou predchádzajúcich generácií modelov Z a novinka lepšie sadne do rúk. Páči sa mi, že pôsobí veľmi luxusnejšie a vďaka veľkosti sa naozaj dobre ovláda jednou rukou. Pokojne by som práve tento model nazval po boku s Galaxy Alpha tzv. iPhone killerom. Vidíte to tak aj vy?

POZNÁME CENY, ČÍTAJTE!

Sony Xperia Z3 a Z3 Compact sú už v predaji.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Sony, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.