Reklama

IFA 2014 | Samsung ukázal Note aj vo verzii s ohnutým displejom + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Spolu so štvrtým phabletom Galaxy Note Samsung predstavil aj jeho špeciálnu verziu Galaxy Note Edge. Podľa niektorých je doslova revolučná.

Samsung Galaxy Note Edge

Keďže veľká väčšina výbavy je zhodná s „obyčajným“ Note 4, spomeňme ju len stručne: procesor Snapdragon 805 alebo Exynos 5433, 3 GB RAM, 16 Mpx fotoaparát a inovatívna 3,7 Mpx webkamera, vylepšené pero S Pen. Zmien však niekoľko je: jemne sa zmenili rozmery (najmä stúpla šírka), batéria klesla na 3 000 mAh, a najväčšia zmena, displej má uhlopriečku 5,6“, rozlíšenie 1 600 x 2 560 pixlov (o 160 px na šírku viac) a presahuje cez okraj.

Samsung Galaxy Note Edge

Na pravej strane zariadenia sa tak môžu objavovať špeciálne skratky (virtuálne tlačidlo fotoaparátu, ovládače multimediálneho prehrávača, ďalšie ikony na ploche, ale aj nástroje ako pravítko), čo robí Note ešte praktickejším. Ďalšie funkcie pridajú vývojári po zverejnení programovacieho SDK balíčka. Neustále rozsvietený displej bude tiež účinným notifikačným centrom, najmä v noci pri položení na stole alebo v súčinnosti so špeciálnym peňaženkovým puzdrom. Výrobca teda potreboval menej ako dva roky na dotiahnutie ohnutého displeja z prototypu do reálne dostupného produktu. Teda nakoľko dostupného, to sa ešte len ukáže. K dispozícii bude zatiaľ iba na vybraných trhoch a žeby bol lacnejší než základný, už tak drahý Note 4, sa očakávať nedá.

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge

Samsung Galaxy Note Edge

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, Samsung, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.