Reklama

IFA 2014 | Samsung Galaxy Tab Active vydrží pád z 1,2 metra

Dominik Fúsek

Samsung priniesol do Berlína nielen nový vlajkový phablet, jeho špeciálnu verziu s revolučným displejom, obrovskú zakrivenú telku, smart hodinky a okuliare s rozšírenou realitou. Pridal aj síce slabšie vybavený, ale nadštandardne odolný tablet.

Samsung Galaxy Tab Active

Samsung Galaxy Tab Active je podľa výrobcu navrhnutý najmä pre podnikateľov, ale svoje miesto si nájde kdekoľvek tam, kde by ostatné tablety mohli prísť k fatálnemu úrazu. Bez ujmy vydrží pád z výšky 1,2 metra (so špeciálnym puzdrom vraj ešte viac) a vďaka stupňu krytia IP67 mu nevadí ani voda a prach. Hrúbka 9,7 mm a hmotnosť 393 gramov pritom nepredstavujú obmedzenie pri práci či zábave. Nechýba pevnejší stylus nazvaný C Pen.

Samsung Galaxy Tab Active

S výbavou je to žiaľ horšie. 8“ displej má pomerne nízke rozlíšenie (1 280 x 800 px, 189 PPI) a tiež iba TFT technológiu. O výkon sa stará zostava známa zo strednej triedy smartfónov, teda štvorjadrový Snapdragon 400 v kombinácii s 1,5 GB RAM. 16 GB úložisko je rozšíriteľné. Na fotoaparátoch sa šetrilo, čo je v podstate šetrenie na správnych miestach – zadný má 3 Mpx a HD video, predný 1,2 Mpx. Nainštalovaný je tu Android 4.4 samozrejme s nadstavbou výrobcu. Batéria s kapacitou 4 450 mAh vydrží 10 hodín. Hoci výbava môže naznačovať nízku cenu, za odolnosť si výrobca nechá zaplatiť. A to 419 € v prípade Wi-Fi verzie a o stovku viac za LTE. Predaj sa začne v októbri.

Samsung Galaxy Tab Active

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Engadget, GSM Arena, Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.