Reklama

IFA 2014 | Philips 8909 - prvá krivá UHD telka s Ambilight a OS Android! + NAŽIVO

Števo Porubský

Philips 8909

Výstava IFA nie je len o smartfónoch a tabletoch, ale aj o televízoroch a ďalšej elektronike. Philips, resp. TP Vision predstavil hneď niekoľko noviniek z TV oblasti, samozrejme prevažne s Ultra HD rozlíšením. Čerešničkou na torte je model série 8900, konkrétne 55PUS8909C, ktorý ako prvý na svete ponúkne operačný systém Android, špičkový systém Ambilight a navyše bude aj zakrivený (čo nemusí byť až také terno). 55-palcová uhlopriečka pri zakrivenom paneli je na môj vkus príliš malá. Podobný model od Samsungu som totiž nedávno testoval.

Philips 8909

Oproti konkurencii má však Philips 8909 navyše systém osvetlenia Ambilight (3-stranný – 10 + 22 + 10 LED) vrátane Ambilight+hue, takže opticky bude obraz pri sledovaní filmov o čosi väčší. Už teraz som teda zvedavý na to, ako veľmi to pomôže menšej uhlopriečke. Samotný displej zaujme aj 1 000 MHz Perfect Motion Rate Ultra 3D (aktívny) panel (400 cd/m2) s rozlíšením 3 840 x 2 160 px a technológiami ako Ultra Resolution, Micro Dimming Pro, Local contrast alebo Perfect Natural Motion. Všetko to poháňa procesor Perfect Pixel Ultra HD so šiestimi jadrami. Ovládanie gestami a hlasom je už samozrejmosťou, slovenčinu ale nečakajte.

Philips 8909

Absolútnou novinkou vo svete krivých TV je ale Android. Philips už dávnejšie oznámil, že jeho TV budú pracovať na tomto operačnom systéme, takže sa tomu nevyhol ani najnovší zakrivený model. OS Android je takmer plnohodnotný, no v staršej verzii 4.2.2. Ponúkne Google Play služby vrátane obchodu s aplikáciami, hudbouvideami. Samozrejmosťou je prehliadač webu, e-mailový klient apod. Čo sa týka pripojenia, skrátka neprídu ani najnáročnejší. 4x HDMI (1x HDCP 2.2), 3x USB, 2x DVB-T/T2/C/S/S2, 2x CI, SCART, YPbPr, Ethernet, optický audio výstup a samozrejme aj bezdrôtový Wi-Fi modul dual-band. Poteší aj zvuk, ktorý výrobca udáva na 30 W RMS (15 + 2x 7,5 W) s Ambi wOOx a DTS premium. Podľa výrobcu vynovené diaľkové ovládanie bude ešte lepšie na ovládanie novej TV. Zvládne nahrádzať myš, klávesnicu (zo zadnej strany) a klasické diaľkové ovládanie, pričom mu nechýba ani mikrofón na hlasové ovládanie. Cena ani dostupnosť zatiaľ nie je známa.

Philips 8909

Philips 8909

Philips 8909

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Philips, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.