Reklama

IFA 2014 | Nová Motorola Moto G zaujme bravúrnym pomerom cena/výkon

Dominik Fúsek

Americká Motorola, ktorá je práve niekde na polceste medzi Googlom a Lenovom, nespí a okrem high-endu Moto X predstavila aj kúsok nižšej strednej triedy so vskutku bravúrnym pomerom cena/výkon.

Motorola Moto G

Aby sme začali od konca, novinka sa už v Európe začala predávať, a to za cenu 200 €, pre nás najbližšie v Nemecku. Či sa oficiálne dostane aj k nám nevieme, ale minimálne na šedý dovoz niekoľkých obchodníkov sa spoľahnúť môžeme. Za takýto mierny risk by pritom Moto G určite stála, veď za svoju cenu ponúka takú výbavu, s akou by mali problém aj výrobcovia druhej kategórie. Odolný IPS displej má na 5“ uhlopriečke HD rozlíšenie (294 PPI), poteší aj tenkým rámikom. Procesorom je úsporný Snapdragon 400, operačná pamäť má 1 GB (to je asi jediná aká-taká slabina prístroja), 16 GB pamäť rozšírite pamäťovými kartami.

Lákavo znie aj 8 Mpx fotoaparát s vysokou svetelnosťou (f/2,0), nahrávané video si užijete vďaka predným stereo reproduktorom. Isté obavy vzbudzuje 2 070 mAh batéria, ale v súčinnosti s úsporným procesorom – napriek veľkému HD displeju – by mohla byť výdrž prijateľná. V Motorole Moto G je nainštalovaný najnovší Android 4.4.4 bez akejkoľvek nadstavby, pričom výrobca sľubuje aktualizáciu na Android L. Minimálne v zahraničí bude opäť k dispozícii množstvo príslušenstva vrátane krytov s väčšou batériou.

Motorola Moto G

Motorola Moto G

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, Motorola

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.