Reklama

IFA 2014 | Huawei Ascend G7 s výborným pomernom cena/výkon + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Výstava IFA 2014 bola okrem mnohých iných produktov bohatá aj na phablety, najmä menších 5,5-palcových sa urodilo požehnane. Nový Huawei Ascend G7 bude výborným konkurentom napríklad pre Lenovo Vibe Z2. Je však podstatne lacnejší – stáť bude viac než lákavých 299 €.

Huawei Ascend G7

Novinka má napriek svojmu označeniu s modelom Ascend G6 naozaj iba veľmi málo spoločného. Ide o taký výrazný krok vpred, že len ťažko možno hovoriť o nástupcovi, skôr ide o prístroj inej triedy – zdraženie o 50 € je pritom viac než akceptovateľné. Takže čo za svoje tri stovky dostanete? V prvom rade 5,5“ IPS displej s HD rozlíšením, ktoré je pre bežného používateľa podstatne lepšie ako Full HD.

Ďalej získate štvorjadrový 1,2 GHz Snapdragon (zrejme rad 410), objemnú 2 GB RAM-ku, rozšíriteľnú 16 GB pamäť, 13 Mpx fotoaparát s Full HD videom, 5 Mpx webkameru s 88° záberom, 150 Mbps LTE, primeranú 3 000 mAh batériu a Android 4.4 s vynovenou nadstavbou Huawei Emotion UI 3.0. Výrobca si pritom dal záležať aj na dizajne a spracovaní 7,6-milimetrového tela. Novinka sa na trhu objaví už v októbri.

Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7

Huawei Ascend G7

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, Huawei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.