Reklama

IFA 2014 | HTC Desire 820 má prvé osemjadro od Qualcommu

Dominik Fúsek

Na výstave IFA 2014 nechýbal ani výrobca smartfónov HTC. Pochválil sa predovšetkým nástupcom len pol roka starého modelu vyššej strednej triedy – Desire 816. 820-tka nie je radikálnou zmenou, ale vylepšenia potešia.

HTC Desire 820

Podobne ako pri nedávno predstavenom modeli Desire 510, aj tu HTC siahlo po úplne novom procesore, opäť 64-bitovom. Tentokrát máme tú česť s novým Snapdragonom 615, ktorý má hneď osem jadier, čo je v prípade Qualcommu historická premiéra – doteraz si výrobca vždy vystačil so štyrmi. Ako asi tušíte, ide o koncepciu big.LITTLE, ale nie obyčajnú. Všetkých osem jadier je architektúry Cortex-A53 (nástupca A7-čky), akurát sa líšia v maximálnych taktovacích frekvenciách – polovica má 1,5 GHz, druhá 1 GHz. Otázne je, aký efekt to prinesie v praxi – veď aj 1,5 GHz jadro dokáže bežať na 1 GHz, pokiaľ tomu zodpovedá nižší dopyt aplikácií po výkone. Ale to si nechajme na test. Súčasťou procesora je nová grafika Adreno 405, o ktorej nehovorí nič ani Qualcomm. Operačná pamäť narástla na 2 GB, 16 GB úložisko môžete rozšíriť až 128 GB microSDXC kartami. Displej zostal nezmenený – na 5,5 palca je HD rozlíšenie rozumná hodnota.

HTC Desire 820

13 Mpx fotoaparát s Full HD a plynulým 60fps HD videom, 8 Mpx fotoaparát, 150 Mbps LTE, 2 600 mAh batéria či predné stereo reproduktory môžeme stále považovať za dobrú hodnotu. Android 4.4.2 s nadstavbou HTC je samozrejmosťou. Otázne je, ako to bude s cenou. Pri predstavovaní predchodcu výrobca proklamoval „úžasný pomer cena/výkon“, ale toto tvrdenie nakoniec zostalo len v ríši marketingových sľubov. Do obchodov má Desire 820 prísť ešte tento mesiac.

HTC Desire 820

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena. HTC, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.