Reklama

IFA 2014 | ASUS chce za slušný netbook s Windowsom iba 199 € + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Jedným z prekvapení výstavy IFA 2014 boli aj neuveriteľne lacné Windows počítače. Zaradí sa medzi aj minimálne na prvý pohľad úžasne výhodný stroj znovuzrodenej kategórie netbookov.

ASUS EeeBook X205

Oživenie značky Eee dojme nejedného bývalého majiteľa niektorého netbooku od ASUSu, vrátane mňa. Musím priznať, že nový ASUS EeeBook X205 ma skutočne zaujal a so starými dobrými netbookmi má spoločného oveľa viac než kadejaké moderné hybridy a malé notebooky so 4-hodinovou výdržou. Ale k veci. Základom je 11,6“ LED displej (1 366 x 768 pixlov), konečne nedotykový, ale pravdepodobne lesklý. Ako procesor bol použitý lacný Intel Atom Z3735 radu Bay Trail, štvorjadrový. Na svoje použitie výborná voľba. 2 GB operačná pamäť bude cieľovej skupine určite pohodlne stačiť.

ASUS EeeBook X205

Pozrite si: 
RECENZIA ASUS EeeBook X205TA: solídny notebook za 199 €!

32 alebo 64 GB elektronické úložisko zasa zabezpečí rýchlejšiu odozvu ako HDD, i keď samozrejme za cenu menšej kapacity. Zato batéria má kapacity až-až, z 38 Wh môžete čerpať až 12 hodín pri surfovaní na webe. Nechýbajú dva USB 2.0 porty ani microHDMI výstup. Ako už sme načrtli, do fantastickej ceny 199 € sa zmestil aj Windows 8 v Bing verzii, ktorá však nepredstavuje žiadne reálne obmedzenie. Predaj sa začne pravdepodobne už v októbri a veríme, že bude veľmi úspešný. Pokiaľ teda 980-gramový EeeBook neskrýva nejaký háčik – snáď sa nám ho čoskoro podarí podrobiť testu.

ASUS EeeBook X205

ASUS EeeBook X205

ASUS EeeBook X205

ASUS EeeBook X205

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: ASUS, Engadget, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.