Reklama

IFA 2014 | Aj Lenovo má svoj selfie fón, 64-bitový + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Výrobca Lenovo v nás evokuje skôr počítače ako smartfóny. Na Slovensku je to správny dojem, ale globálne už výrobca predáva viac mobilov než notebookov, na trhu má piate miesto a keď dokončí „trávenie“ zhltnutej Motoroly, bude vraj dokonca tretí. Predajné čísla bude chcieť navýšiť výkonným modelom Vibe X2 aj „selfie“ smartfónom Vibe Z2. Na ten sa pozrieme teraz.

Lenovo Vibe Z2

V stručnosti ho môžeme označiť ako malý phablet pre rozmýšľajúceho používateľa. Pri plánovaní parametrov sa totiž výrobca riadil viac rozumom než marketingom. Napríklad 5,5“ displej má „iba“ HD rozlíšenie (267 PPI), mnohí to však ocenia kvôli spotrebe, výkonu a celkovej efektivite systému. Full HD by zas toľko veľa neprinieslo. Procesor tiež nie je žiadny rekordman benchmarkov – ide o nový 64-bitový Snapdragon 410, aký má napríklad aj HTC Desire 510. Rozumný stred. 2 GB RAM-ka už je o level vyššie, 32 GB pamäť nemožno rozšíriť.

Lenovo Vibe Z2

Fotoaparát ostal nohami na zemi, ponúkne 13 Mpx rozlíšenie a Full HD video pri 30fps. Asi jediným marketingovým výstrelkom je až 8 Mpx webkamera, ktorá phablet pasovala za selfie model značky. Nový Android 4.4 alebo primerane silnú 3 000 mAh batériu však ocení každý majiteľ. Cena 429 $ je však pomerne odvážna. Po dlhom čakaní by sme sa smartfónov Lenovo mali dočkať aj na Slovensku. Kedy presne sa však ešte nevie.

Lenovo Vibe Z2

Lenovo Vibe Z2

Lenovo Vibe Z2

Lenovo Vibe Z2

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: GSM Arena, Lenovo, TECHBOX, The Verge

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.