Reklama

IFA 2014 | Acer Liquid Jade zaujme dizajnom a fotoaparátom + NAŽIVO

Dominik Fúsek

V Berlíne sme okrem iného videli z dielne Aceru poprvýkrát aj dostupný smartfón, ktorý môže byť nástupcom zaujímavého fotomobilu Liquid E1, resp. sa zaradí o stupeň vyššie.

Acer Liquid Jade

Acer Liquid Jade stavia na zaujímavom prehnutom dizajne, pričom reproduktory majú nezvyčajný kruhový tvar. Telo je však lesklé plastové. Displej, ako bolo na výstave IFA 2014 pekným zvykom, má podstatne menší rám. Tiež narástol na 5“, IPS technológiu a HD rozlíšenie si zachoval, čo je dobre. Zmenu netreba čakať ani pod kapotou, i keď duo 1,3 GHz štvorjadrového MediaTeku a 1 GB RAM nám vzhľadom na zvýšenú cenu oproti E1-tke až tak nevonia. Procesor obsahuje starú dvojjadrovú grafiku Mali-400MP2.

Acer Liquid Jade

Z 8 GB rozšíriteľnej pamäte si niečo zoberie Android 4.4 s nadstavbou výrobcu, ktorá už zahŕňa slušný rad firemných aplikácií. Osobitné miesto medzi nim zastávajú miniaplikácie „plávajúce“ po obrazovke. Z vylepšení výrobcu spomeňme aj displej, ktorý by mal odrážať menej svetelných lúčov a tak byť nielen použiteľnejší vonku, ale aj celkovo kvalitnejší. Pozriete si na ňom výtvory z nadštandardného, vysoko svetelného 13 Mpx fotoaparátu s clonovým číslom f/1,8. Webkamera má 2 Mpx. Žiaľ výrobca uprednostnil rozmery (hrúbka 7,5 mm a hmotnosť fantastických 110 gramov) pred kapacitou batérie – 2 100 mAh je málo. Novinka sa už postupne dostáva do prvých e-shopov, výrobca odporúča cenu približne 270 € (prepočet z českej oficiálnej).

Acer Liquid Jade

Acer Liquid Jade

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2014 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Acer, GSM Arena, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.