Reklama

IFA 2013 | Samsung Galaxy Note 3 je ohromný po všetkých stránkach! + NAŽIVO

Dominik Fúsek

Konečne sme sa dočkali – jedna z najočakávanejších noviniek výstavy IFA 2013, nástupca populárneho Galaxy Note II, je na svete. Označenie najlepší smartfón sveta môže mať nádych subjektivizmu, ale faktom je, že Note 3 v sebe spája len to najlepšie.

Samsung Galaxy Note 3

Podľa očakávaní novinka priniesla väčší 5,7“ displej s Full HD rozlíšením (šialených 386 PPI), opäť technológie Super AMOLED. Zaujímavé je, že novinka je napriek tomu menšia – výška a šírka sú prakticky rovnaké, no hrúbka klesla z 9,4 na 8,3 mm a hmotnosť o 12 gramov, na hodnotu 168 g. Výkon je doslova brutálny, Samsung nič lepšie nemohol zohnať. Podobne ako pri S-štvorke, aj tu budú koexistovať dve verzie. Jedna dostane špičkové štvorjadro Snapdragon 800 s grafikou Adreno 330, druhá 4+4-jadro Exynos Octa taktované na 1,9 GHz, takisto 28 nm výroby. Pamäť RAM dosahuje rekord v podobe 3 GB. 32/64 GB úložisko je poistené podporou microSDXC kariet.

Samsung Galaxy Note 3

Niekto ich určite využije, aj z dôvodu možnosti nahrávať 4K (UHD) video pri 30 FPS alebo Full HD pri 60 FPS. Zadný 13 Mpx fotoaparát má „smart stabilizáciu“, predný 2 Mpx. Okrem HSPA+ sietí sa pripojíte aj cez LTE. Najmenšieho zlepšenia sa dočkala batéria – nárast iba 100 mAh (na 3 200 mAh) sa takmer iste prejaví skrátením výdrže. Bluetooth je vo verzii 4.0, MHL 2.0 a OS Android 4.3. Samozrejme nebude chýbať množstvo softvéru. Nový bude zabezpečovací systém Knox, domáca obrazovka pripomínajúca HTC BlinkFeed (správy a sociálne siete v jednom widgete), Air Command (vyvolanie menu priblížením pera k displeju), Scrapbook (kopírovanie všetkého, čo zakrúžkujete), Action Memo (pridanie poznámky k určitej činnosti), rozsiahle hľadanie S Finder, vylepšené poznámky S Note, rozšírená práca s viacerými oknami (a miniaplikácie v malých oknách), Multi-Vision (duplikovanie obrazu na viacerých zariadeniach) či jednoročné predplatné Evernote.

Samsung Galaxy Note 3

Vynovené je aj príslušenstvo – pero S Pen, väčší kryt S View (môžete ho ovládať perom) alebo hodinky Galaxy Gear (o tých vám ešte napíšeme). Mimochodom, Samsung má odpoveď aj pre tých, ktorí nefandia jeho plastovým smartfónom. Chrbát Note 3 bude pokrytý nepravou kožou. Dostupné budú tri farby vrátane ružovej, predaj má odštartovať už 25. septembra. Cenu si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Samsung Galaxy Note 3

Čo na nový Samsung GALAXY Note 3 hovorí Roman Calík priamo z Berlína?

„Samsung Galaxy Note 3 ma potešil najmä dizajnom, ktorý našťastie kompletne nekopíruje súčasný hit Galaxy S4. Väčší displej som očakával, taktiež Full HD rozlíšenie, ale menšie rozmery sú veľmi milým prekvapením. Najmä hmotnosť cítiť pri prvom dotyku. Sklamaním však je zadný kryt, ktorý síce pripomína kožený povrch, ale je to len obyčajný plast. Navyše nové flipové kryty pôsobia lacným dojmom, absolútne nekopírujú telo smartfónu a nepomôže ani väčšie okno pri S View kryte – jednoducho by som si svoj Note 3 do nových flipových krytov nezabalil. Do budúcnosti je určite obrovskou výhodou možnosť nahrávania 4K videí, ale čo ma potešilo najviac je výkonný hardvér a najmä až 3 GB pamäť RAM! S Pen vylepšenia vnímam síce pozitívne, napriek tomu si myslím, že väčšina užívateľov bude používať maximálne do 10% všetkých možností, ktoré im Galaxy Note 3 ponúkne. Novinka nie je revolučná zmena, tou bolo uvedenie prvého Galaxy Note, ale vylepšenia sú vidieť v každom ohľade a keď k novinke priložíte Note 2, budete chcieť určite 3-ku. Je elegantnejšia, tenšia, rýchlejšia a ponúka viac funkcií s perom S Pen.“
Samsung Galaxy Note 3

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Engadget, Samsung, TECHBOX

Samsung Galaxy Note 3

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.