Reklama

IFA 2013 | Panasonic predstavil svoj prvý Ultra HD televízor!

Števo Porubský

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

Áno, aj Panasonic sa konečne dostáva medzi výrobcov, ktorí vo svojom portfóliu majú televízor s neskutočne jemným rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov! Novinka s označením Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600 má však viacero prvenstiev. Ide o celosvetovo prvý model Ultra HD TV so vstupom 4K 50/60p postaveným na štandarde HDMI 2.0 a s rozhraním DisplayPort 1.2a. Zároveň s certifikáciou THX 4K je tento 65″ televízor (uhlopriečka 165 cm ) perfektne „ušitý na mieru“ fanúšikom domáceho kina. Vďaka využitiu technológie 2000 Hz BLS (Back Light Scanning) prináša i viditeľne ostrý obraz aj v najrýchlejších akčných scénach, no viac povieme až po teste.

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

Panasonic WT600 ponúka prístup k širokej škále obsahu v 4K, pričom čoskoro bude možné Ultra HD obsah sledovať aj on-line cez YouTube. Nová generácia vstupných portov podporujúcich 4K obraz 50/60p, postavená na špecifikáciách HDMI 2.0 a DisplayPort zaručuje, že televízor bude fungovať s novými 4K prehrávačmi, set-top boxmi a ďalšou generáciou herných konzol. Hráči môžu svoje PC jednoducho pripojiť cez 60p DisplayPort a vychutnať si najnovšie hry v neuveriteľných detailoch a s extrémne čistým vykreslenie pohybu. Samozrejme aj máte poriadne výkonnú grafiku.

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

WT600 má zabudovaný webový prehliadač s podporou HTML5 aj Flash, pričom vložené videá a grafiku s nízkym rozlíšením je možné výrazne zlepšiť pomocou optimalizačnej technológie Web Content Optimiser Pro. Samozrejmosťou je možnosť pripojenia klávesnice cez USB alebo Bluetooth. Panasonic WT600 má taktiež ako prvý vstavaný 4K H.264 ( MPEG4 ) dekodér, ktorý nielen že umožňuje prehrávanie 4K video súborov cez USB a z SD karty, ale – čo je ešte dôležitejšie – umožňuje prehrávanie 4K obsah priamo z internetu. Fotografickí nadšenci môžu pristupovať k fotografiám priamo z SD karty, cez 4K Photo Viewer SD, alebo môžu použiť funkciu Swipe & Share a bezdrôtovo preniesť fotografie zo svojho mobilného telefónu alebo tabletu v Ultra HD rozlíšení.

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

Vďaka technológii 4K Intelligent Frame Creation dosahuje Panasonic WT600 plynulý posun obrazu pri 120 snímkach za sekundu, a to aj z Ultra HD zdrojov, čím sa vraj odlišuje od mnohých konkurenčných modelov bez zodpovedajúcej konverzie snímkovej frekvencie. Panasonic 4K Ultra HD televízor tiež analyzuje komplexnosť scény – pri pohybe z rôznych smerov – a optimalizuje každý objekt samostatne. Technológia Infinite Contrast umožňujúce dosiahnuť prakticky neobmedzeného kontrastného pomeru a podčiarkuje ohromujúci kvalitu obrazu WT600. Vďaka Local Dimming Pro, riadiacemu podsvietenie panela a unikátnemu Gamma Area Control dokáže panel WT600 zobraziť detailnejšie svetlé alebo jasné oblasti v celkovom obraze. V prípade obrazu / obsahu s nižším rozlíšením sa o maximálnu kvalitu obrazu postará nový 4K Hexa – Processor, ktorý vytvára vyššie rozlíšenie interpoláciou chýbajúcich častí snímok a reprodukuje neexistujúce obrazové dáta na úrovni kvality blízkej 4K zdrojom. Panasonic WT600 má takisto certifikáciu ISF a je kompatibilný s kalibračným softvérom Calman, zaručujúcim perfektnú farebnú presnosť. Aplikácia Panasonic TV Remote 2 ponúka možnosť kalibrácie s využitím funkcie Smart Calibration, ktorá je súčasťou WT600 cez smartfóny alebo tablety so systémami Android alebo iOS.

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

WT600 je vybavená Twin HD tunermi, takže môžete jeden program sledovať a druhý paralelne nahrávať, alebo ho môže sledovať na svojom tablete niektorý z rodinných príslušníkov. Rovnako ako všetky Smart VIERA TV, aj WT600 je vybavený vstavanou bezdrôtovou sieťou. S pop-up kamerou integrovanou vo WT600 môžete začať videohovor jednoduchým stlačením tlačidla. Zároveň všetky modely televízorov VIERA roku 2013 dosahujú energetickej triedy A alebo lepšiu, vrátane technicky inovatívne 4K Ultra HD TV Smart VIERA WT600 ktorá spĺňa podmienky energetickej triedy A. Horúca novinka, Panasonic TX-L65WT600 bude v predaji od konca septembra, cenu však výrobca zatiaľ neprezradil.

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Panasonic, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.