Reklama

IFA 2013 | Málo Ultra HD obsahu? Televízor od Philipsu si ho vyrobí

Drahomír Piok

Philips pripravil pre výstavu IFA 2013 nový model televízora, ktorý sa zaraďuje do kategórie zariadení s UltraHD rozlíšením. „Náš 65 palcový UHD televízor Philips radu 9000 vyčnieva nad ostatnými víťaznou kvalitou obrazu a svojou veľmi atraktívnou cenou.“ komentuje Maarten de Vries, výkonný riaditeľ spoločnosti TP Vision.

Novinka s označením 65PFL9708 bude vyrábaná v dvoch veľkostiach s uhlopriečkou 65 palcov (165 cm) alebo 84 palcov (213 cm). Samozrejmosťou je rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov, ktorým však disponuje len minimum predávaných filmov. Iného obsahu, vrátane toho televízneho, je pre Ultra HD televízory menej než šafránu a na Slovensku sa k nemu ani prakticky nedostanete. Philips tak pripravil do TV nový špeciálny čip, ktorý bude konvertovať obraz z Full HD na Ultra HD. Teda štvornásobne zvýši jeho rozlíšenie.

Philips 9000 UHD

Čip má dokonca pomáhať aj natívnenu UHD obsahu. Philips pripravil pre TV aj nový druh cloudových služieb. Prostredníctvom neho bude napríklad distribuovať rôzne internetové a iné televízie, používateľ doň môže taktiež nahrávať vlastný obsah. Nebudete tak napríklad potrebovať SD kartu či iné médium, aby ste dokázali nahrať obľúbený program. Philips do UHD televízorov integroval aj poslednú generáciu Ambient osvetlenia. Odporúčaná cena pre menší model je päť tisíc eur.

Philips 9000 UHD

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: TECHBOX, Philips

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.