Reklama

IFA 2013 | Lenovo Vibe X – Android, tenké telo a 5 Mpx webkamera + ŽIVÉ FOTO!

Marek Šimunek

Lenovo už na výstave IFA 2013 dobilo svojím hybridným modelom Yoga 2 trh s ultrabookmi a chystá sa presadiť aj na trhu s Android smartfónmi. Svoje nádeje vkladá do nového smartfónu Vibe X, ktorý je extrémne tenký a ponúkne až 5 Mpx prednú webkameru.

Lenovo Vibe X

Aj keď čínska spoločnosť Lenovo nie je na trhu so smartfónmi tak zvučným menom ako niektoré konkurenčné značky, počas výstavy IFA 2013 spoločnosť príjemne prekvapila novým smartfónom Lenovo Vibe X. Tento krásavec prekvapí hneď v niekoľkých parametroch. Tým prvým je istotne jeho hrúbka, ktorá dosahuje 6,9 milimetra a rovnako aj príjemná hmotnosť 120 gramov. Tieto hodnoty znejú ešte zaujímavejšie, ak si uvedomíte, že Vibe X bude disponovať 5“ IPS displejom s Full HD rozlíšením! 13 Mpx BSI fotoaparát vzadu má už takmer každý popredný výrobca smartfónov, ale prednú webkameru so širokoúhlym objektívom a snímačom s rozlíšením 5 Mpx má len Lenovo Vibe X. Konečne budú aj autoportréty vyzerať k svetu.

Lenovo Vibe X

Pod krytmi Vibe X bije taktom 1,5 GHz štvorjadrové srdce od MediaTeku. Konkrétne sa jedná o model MediaTek 6589T. Operačná pamäť novinky má hodnotu 2 GB a integrované úložisko veľkosť 16 GB. Hardvér sa bude starať o plynulý beh operačného systému Google Android 4.2 (Jelly Bean) s grafickou nadstavbou od Lenova. Jediným problémom tohto krásavca je jeho otázna cena a najmä dostupnosť na slovenskom trhu. V Číne sa však začne predávať už v priebehu októbra tohto roku a do Európy by mal doraziť až budúci rok.

Lenovo Vibe X

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Lenovo, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.