Reklama

IFA 2013 | Lenovo ThinkPad Yoga – aj biznismeni chcú transformovať

Dominik Fúsek

Pôvodný Lenovo IdeaPad Yoga bol, zdá sa, úspešný. Ako si inak vysvetliť, že výrobca okrem pokrokového nástupcu pripravil aj pracovnú verziu radu ThinkPad?

Lenovo ThinkPad Yoga

Po všestrannej konštrukcii je zrejme dopyt aj v pracovnej sfére. Napríklad možnosť sklopenia do polohy „hrubého tabletu“ by sa mohla hodiť v kombinácii s osadeným stylusom. Keďže v biznis sfére sa nehrá až tak na dizajn a extrémnu hrúbku, výrobca si mohol dovoliť jednu novinku, ktorá ju jemne zvýši. Ide o mechanizmus automatického zasúvania tlačidiel do hĺbky v momente otočenia konštrukcie. Bez tohto riešenia tlačidlá pri držaní „tabletu“ prekážali – hoci sa klávesnica uzamkla, ich stláčanie používateľa rušilo. Inak máme tú česť so štandardným dizajnom ThinkPad – kvalitná klávesnica, TrackPoint (po novom však už bez samostatných tlačidiel) a konzervatívne čierne vyhotovenie.

Lenovo ThinkPad Yoga

Displej s uhlopriečkou 12,5“ dostal IPS technológiu a Full HD rozlíšenie. O výkon samozrejme nebude núdza, kto by vôbec čakal niečo iné ako Intel Haswell? Dedikované grafiky v takomto stroji však už nie sú aktuálne. Zaujímavé je, že okrem SSD diskov (do 512 GB) výrobca dáva na výber aj z klasických HDD. Z konektorov zaujme OneLink port pre pripojenie doku s HDMI, Ethernet a USB rozhraniami. Zatiaľ chýba informácia o výdrži batérie. Dostupnosť poznáme len pre USA, tá znie od 949 $ v novembri.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Engadget, Lenovo, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.