Reklama

IFA 2013 | Lenovo IdeaPad Yoga 2 – perfektný upgrade + ŽIVÉ FOTO!

Marek Šimunek

Hoci bolo prvé Lenovo IdeaPad Yoga predstavené iba na na začiatku tohto roka prichádza Lenovo s novou verziou. Tá si zachovala unikátny systém skladania, ku ktorému pridáva nádherný displej s vysokým rozlíšením.

Lenovo IdeaPad Yoga 2

Lenovo IdeaPad Yoga 2 síce na prvý pohľad vyzerá rovnako, ako jeho predchodca, zdanie ale klame. Nová Yoga 2 totiž popracovala na telesnej schránke a svoju hrúbku znížila s pôvodných 17,1 milimetra na konečných 15,5 milimetra a jej hmotnosť sa zastavila na hodnote 1,39 kg. Zmenšenie hrúbky vítame, ale používateľov oveľa viac potešia zmeny, ktoré sa udiali pod šasi tohto unikátneho ultrabooko – tabletu. Čo Yoga 2 stratila na hrúbke pridala na displeji. Pôvodný Full HD displej tak nahradil krajší a podstatne jemnejší 13,3“ panel s jasom 350 nitov a rozlíšením 3 200 x 1 800 pixlov! Vďaka nemu prekonáva Yoga 2 aj Toshibu KIRAbook. Keďže YOGA 2 je využiteľná aj ako tablet je samozrejme displej dotykový s podporou multitouch. Ovládanie operačného systému Windows 8.1 je tak podstatne pohodlnejšie.

Lenovo IdeaPad Yoga 2

Samozrejme ani výkon novinky netreba podceniť a tak budúcim majiteľom poskytne Lenovo na výber zo širokej škály procesorov Intel Core štvrtej generácie, vrátane procesoru Intel Core i7. Ak si budete chcieť dopriať výkon môže vaša Yoga 2 obsahovať až 8 GB operačnej pamäte a SSD disk s kapacitou 512 GB. Škoda pomerne slabej batérie. Podľa Lenova by mala vydržať šesť hodín, čo je pomerne málo na takto prenosné zariadenie. Pravdepodobne sa na výdrži podpisuje displej s vysokým rozlíšením. Lenovo IdeaPad Yoga 2 by sa mala v predaji objaviť už v priebehu októbra, pričom cena základného modelu (Intel Core i5, 4 GB RAM, 128 GB SSD) je stanovená na 1 299 €.

Lenovo IdeaPad Yoga 2

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2013 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Lenovo, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.