Reklama

IFA 2013 | ASUS prinesie lacné 8“ a 10“ tablety

Dominik Fúsek

Nielen špičkový Ultrabook sme videli z dielne ASUSu v posledných dňoch. Výrobca myslí aj na zákazníkov z opačného konca trhu – v Berlíne predstavil dva lacné, ale stále dobre vybavené tablety.

ASUS MeMO Pad 8

Novinky sa volajú MeMO Pad 8 a MeMO Pad 10, ich mená hovoria o uhlopriečke displeja. Obe by sa mali zmestiť medzi dvojicu už známych modelov, menší MeMO Pad HD7 a drahší MeMO Pad 10 FHD s Full HD displejom (mimochodom, oba sme na TECHBOX.sk testovali). Napriek rozličnej uhlopriečke majú tablety rovnaké rozlíšenie IPS displejov – 1 280 x 800 pixlov – a v oboch prípadoch je plne akceptovateľné. Zhodujú sa aj v parametroch výkonu (neznámy štvorjadrový 1,6 GHz procesor a 1 GB RAM), ktorý na bežné používanie aj hry postačí. Android vo verzii 4.2 je doplnený nadstavbou výrobcu. Menší model má kapacitu pamäte 8 GB, väčší toľko alebo 16 GB. V oboch prípadoch je pamäť rozšíriteľná microSDXC kartami.

ASUS MeMO Pad 8

A poďme k rozdielom. Menší model váži príjemných 350 gramov, väčší rovnako dobrých 522. Batérie napriek rôznej kapacite (3 950 vs. 5 070 mAh) podávajú podobné výsledky – MeMO Pad 8 vydrží 9 hodín, MeMO Pad 10 o pol hodiny viac. Nechýba Bluetooth, Wi-Fi a dvojica reproduktorov SonicMaster, väčší model ešte pridáva GPS a GLONASS. Paradoxne, ale logicky má menší model lepší zadný fotoaparát (5 Mpx vs 2 Mpx), webkameru majú oba v rozlíšení 1,2 Mpx. Žiaľ ten najdôležitejší parameter, cenu, výrobca nezverejnil. Novinky by mali byť na trhu dostupné v poslednom štvrťroku v troch farebných vyhotoveniach.

ASUS MeMO Pad 10

Zdroj a foto: ASUS, Engadget

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.