Reklama

IFA 2012 | ZTE Grand X IN má najrýchlejšie jednojadro a dobrú cenu

Dominik Fúsek

Čínsky výrobca ZTE mal v príprave smartfón strednej triedy s názvom Grand X. No kým sa stihol dostať na trh, procesory Tegra 2 už stratili svoju marketingovú silu. Výrobca sa teda rozhodol vymeniť čip za o niečo zaujímavejší kúsok a pri tejto príležitosti navýšil aj ďalšie špecifikácie.

ZTE Grand X IN

Najzaujímavejšou časťou ZTE Grand X IN je bezpochyby jeho procesor. Intel Atom Z2460 (známy ako Medfield) bojuje iba jedným jadrom (síce s dvoma vláknami) taktovaným na 1,6 GHz a najmä „počítačovou“ architektúrou x86, nejde o ARM procesor. Napriek tomu, vďaka technológiám Intelu a vďaka modernému výrobnému procesu (32 nm) dokáže konkurovať moderným viacjadrovým procesorom, minimálne v niektorých aspektoch výkonu, ako ukazujú benchmarky. Výrobca prehodnotil aj veľkosť operačnej pamäte a zvýšil ju na pekný 1 GB. Zároveň je Grand X IN prvým smartfónom značky so systémom Android 4.0, pravdepodobne v čistej verzii bez akejkoľvek nadstavby. Displej zariadenia má uhlopriečku 4,3 palca a rozlíšenie 540 x 960 bodov, to je jemnosť pekných 256 PPI. Vnútornú pamäť objemu 4 GB rozšírite pamäťovými kartami.

ZTE Grand X IN

U čínskych výrobcov sú štandardom rýchle dáta, v ZTE je to HSPA do rýchlosti 21 Mbps. Oproti „predchodcovi“ sa výrobca rozhodol povýšiť aj fotoaparát, a to na 8 Mpx. Kapacitou batérie však útočiť nebude, ponechal ju na pomerne slabých 1 650 mAh. V Európe sa má novinka objaviť každým dňom. Otázka znie, či po zlepšení špecifikácií dokáže výrobca udržať výhodnú cenu 190 libier, ktorú mal mať pôvodný ZTE Grand X.

ZTE Grand X IN

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Engadget, ZTE

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.