Reklama

IFA 2012 | Tri nové smartfóny Sony idú vlastnou cestou

Dominik Fúsek

Sony na výstave IFA 2012 okrem nového tabletu a noviniek z PC sféry predstavila aj tri smartfóny. Hoci majú niečo do seba, žiadnu revolúciu neprinášajú.

Sony Xperia T, V, J

Sony Xperia T: konečne s lepším procesorom

Nová vlajková loď je v podstate nástupcom Xperie ion, ktorá sa k nám ani nestihla dostať. Displej sa zmenšil na 4,55“, má HD rozlíšenie a pýši sa technológiou Reality, resp. Sony Bravia Mobile. Najväčšia zmena sa však udiala pod kapotou. Výrobca konečne nahradil zastaralé a žravé 45 nm dvojjadrá Snapdragon S3 za neporovnateľne výkonnejšie a súčasne úspornejšie čipy Qualcomm Snapdragon S4 (dve jadrá na 1,5 GHz). Mierne porástlo rozlíšenie fotoaparátu, a to na 13 Mpx. Nechýba mu LED blesk, zaostrovanie ani dedikované tlačidlo spúšte. Sony tvrdí, že nahrávané Full HD video poskytne najlepší zážitok zo všetkých dnešných smartfónov. Predná kamerka opäť zvládne 720p video. Pamäte zostali na 1/16 GB, Sony už verme definitívne zavrhlo možnosť nepodporovať microSD karty. Pridať si tak môžete ďalších 32 GB. Prítomné je aj NFC, na 60 dní bezplatná hudobná služba Music Unlimited a certifikácia PlayStation. 1 850 mAh batéria je žiaľ, vzhľadom na veľkosť, opäť najslabším článkom zariadenia. Snáď sa Sony čoskoro poučí. Android 4.0 bude „krátko po spustení predaja“ (t. j. na prelome septembra a októbra) nahradený 4.1-tkou.

Sony Xperia V: téčko v menšom tele

Xperia V bude možno ešte zaujímavejšia. Pri uhlopriečke 4,3“ by totiž mala ponúknuť všetko, čo má väčší model – teda 13 Mpx fotoaparát, rovnako výkonný procesor, HD rozlíšenie, PlayStation certifikáciu a Android 4.0. Pamäť má 8 GB s možnosťou rozšírenia a batéria klesla na 1 750 mAh. Veľkým plusom je odolnosť na úrovni IP57.

Sony Xperia J: základ na štyroch palcoch

Posledná novinka je zameraná na čo najnižšiu cenu. Má 4“ displej s rozlíšením 854 x 480 bodov, Android 4.0, 5 Mpx fotoaparát s HD videom, jednojadrový 1 GHz procesor a 512 MB/4 GB pamäť s možnosťou rozšírenia. 1 750 mAh batériu považujeme za výhodu. Hlavnou zbraňou novinky bude jednoznačne cena, tú sa dozvieme koncom septembra, keď majú novinky doraziť na trh.

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Sony, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.