Reklama

IFA 2012 | Sennheiser Momentum – štýl s geniálnym zvukom?

Marek Šimunek

Nemecký výrobca slúchadiel Sennheiser bol doteraz považovaný za výrobcu, pre ktorého je podstatnejší zvuk samotný ako dizajn. Doba si však vyžaduje zmenu a tak aj Sennheiser predstavuje svoje prvé štýlové slúchadlá Momentum, v ktorých sa spája vysoká kvalita spracovania a minimalistický dizajn.

Sennheiser Momentum

Nový rad slúchadiel ponesie označenie Momentum a už pri prvom pohľade je jasné, že to nebudú žiadne „mušle z miletičky“. Materiály, ktoré v tomto prípade výrobca využil zahŕňajú kvalitnú oceľ a jemnú anglickú kožu, aby sa vaše uši počas počúvania cítili čo najlepšie. Známy industriálny dizajn je tak s príchodom nových slúchadiel Momentum preč. To však vôbec nevadí, však moderné slúchadlá musia okrem vysokej kvality zvuku aj dobre vyzerať.

Sennheiser Momentum

Pohodliu nosenia nových slúchadiel Momentum istotne bude prispievať aj vynikajúce rozloženie váhy slúchadiel, po hlave. 190 gramov vážiace slúchadlá by ste teda nemali takmer vôbec cítiť veď konštrukcia okolo hlavy je vytvorená z jedného kusu hliníka a je ukrytá v jemnej anglickej koži. Otravovať vás nebude ani nejaká moderná technológia pre aktívne potláčanie okolitého hluku. Načo aj. Veď ušnice nových slúchadiel Momentum sú potiahnuté špeciálnou kožou a ich polstrovanie sa dokonale prispôsobí vašim ušiam. Priamo v balení nájdete okrem elegantného púzdra na prenášanie slúchadiel a adaptéra na 6,3 mm audio konektor aj dvojicu káblov. Jeden je úplne bežný 3,5 mm audio kábel, ale na tom druhom nájdete ovládanie prehrávania. To pre prípad, že by ste sa rozhodli použiť Momentum-y s vaším iPhonom, alebo iPodom. Nové slúchadlá Sennheiser Momentum by sa mali v predaji objaviť v priebehu septembra za pre náš trh zatiaľ neznámu cenu.

Sennheiser Momentum

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Sennheiser

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.