Reklama

IFA 2012 | Samsung ukázal gigantickú telku. Cena atakuje 10 000 €!

Drahomír Piok

Výstava spotrebnej elektroniky IFA sa síce už skončila, no bola plná noviniek. Jednou z nich je európska premiéra LCD LED televízie ES9000. Zaujme najmä dizajnom, veľkosťou, ale aj cenou.

Samsung ES9000

Vzhľad televízie nevybočuje z doterajšieho štandardu Samsungu. Minimalistický rám, len 7,9 mm a lesklý kov konštrukcie pôsobí veľmi moderne a atraktívne. Model ES9000 bol už začiatkom leta predstavený na juhokórejskom trhu a teraz sa dostáva do Európy. LCD panel s LED podsvietením má nadpriemernú uhlopriečku, až 75 palcov. Televízia je na svoju veľkosť neuveriteľne tenká. Už samozrejmosťou je podpora zobrazovania 3D obsahu. Samsung využíva aktívnu technológiu.

Samsung ES9000

Na vrchu 75″ televízie sa nachádza malá kamera s mikrofónom. Kamera je umiestnená na vysúvacom mechanizme. Okrem video telefonovania ju využijete pri unikátnych funkciách Smart TV. Televíziu môžete vďaka tomu ovládať gestami alebo aj hlasom. Ako bolo na tlačovej konferencii prezentované, gestami môžete ovládať napríklad aj hru Angry Birds. Smart TV obsahuje aj internetový prehliadač alebo možnosť doinštalovania nových aplikácií. Samsung zatiaľ neposkytol viac špecifickáci, no najpravdepodobnejšie sa stále jedná o Full HD televíziu. Do predaja by sa mala dostať už v najbližších týždňoch. Odporúčaná cena je 9 999 dolárov a dá sa predpokladať, že ju pod 10 000 € zrejme nekúpite.

Samsung ES9000

Foto: Techbox, Samsung

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.