Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2012 | Samsung Galaxy Camera je kompakt so štvorjadrom a Androidom

IFA 2012 | Samsung Galaxy Camera je kompakt so štvorjadrom a Androidom
Marek Šimunek
IFA 2012 | Samsung Galaxy Camera je kompakt so štvorjadrom a Androidom

Smartfónov s fotoaparátom je na trhu dosť. Zariadení, ktoré sa rozhodli pre opačné garde a predstavujú fotoaparát s možnosťami smartfónu však tak veľa nie je. Jedným z tohto rodu je aj nový fotoaparát Samsung Galaxy Camera, ktorý v sebe skrýva štvorjadro a operačný systém Google Android.

Samsung Galaxy Camera

Kórejský Samsung sa rozhodol, že bude konkurovať nedávno predstavenému kompaktu Nikon COOLPIX S800s, s ktorým zdieľa rovnakú myšlienku. Totižto rovnako ako v prípade Nikonu sa v obale bežného kompaktného fotoaparátu akým na prvý pohľad Samsung Galaxy Camera je, sa totižto skrýva niečo navyše. Stačí ho totižto otočiť a usmeje sa na vás veľký HD Super Clear displej s uhlopriečkou 4,77“. Po jeho rozsvietení zistíte, že prostredie je vám akosi známe. Nemýlite sa. Samsung Galaxy Camera totižto pracuje na operačnom systéme Google Android vo verzii 4.1.1. Navyše sa o jeho rýchly chod stará výkonný štvorjadrový procesor Samsung Exynos 4412 s taktom 1,4 GHz. Priamo v zariadení nájdete 8 GB integrovanej pamäte, ktorú môžete samozrejme rozšíriť pomocou microSD kariet až do maximálnej kapacity 32 GB. Ak si k tomu pripočítate Bluetooth a GPS modul s podporou ruského systému Glonass, spolu s bezdrôtovým pripojením na internet pomocou Wi-Fi, LTE a 3G, získa úplne obyčajný kompakt nový rozmer.

Samsung Galaxy Camera

Nechýba podpora aplikácií z Google Play, ale Samsung nezabudol predinštalovať niekoľko aplikácií na priamu úpravu fotografií. Vďaka bohatým možnostiam pripojenia nájdete v Samsungu Galaxy Camera okrem možnosti priameho zdieľania fotografií na sociálnych sieťach aj funkciu Auto Cloud Backup, ktorá sa postará o automatické zálohovanie vašich fotografií v cloudovom úložisku. Po stránke fotoaparátu sa bude môcť Galaxy Camera pochváliť 16,3 Mpx, 1/2,3“ BSI CMOS senzorom a objektívom so svetelnosťou F2.8, spolu s 21 násobným optickým priblížením. Okrem fotografií samozrejme nesmie chýbať ani video. V tomto prípade FullHD pri 30 fps, alebo HD pri 120 fps. Znie to lákavo, však? Dúfajme, že integrovaná batéria s kapacitou 1 650 mAh vydrží dostatočne dlho napájať túto nádheru. Nový kompakt Samsung Galaxy Camera by sa mal na trhu objaviť v priebehu jesene za zatiaľ neznámu cenu.

Samsung Galaxy Camera

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Samsung, TECHBOX