Reklama

IFA 2012 | Prvý deň: čo sme videli a na čo sa môžete tešiť?

Števo Porubský

Výstava IFA 2012 ešte oficiálne svoje brány neotvorilo, no my sme po výstavisku pobehovali už dnes. Okrem toho sme stihli aj tlačovku mimo výstaviska, večer sme si ešte užili na odhalení Samsungu Galaxy Note II.

Pozrite si aj:

IFA 2012 | Druhý deň: 4K istota blízkej budúcnosti, transformery ešte bližšej!
IFA 2012 | Tretí deň: Veľké telky, Android smartfóny a ďalšie novinky s Windows 8

IFA 2012

Ráno budíček omnoho skôr ako obyčajne znamenal, že nás čaká náročný deň. A nebolo tomu inak. Hodinka do Viedne, takmer dve do Berlína, hodina na hotel… A výstavisko.

Panasonic @IFA 2012

Ako prví svoje novinky odhalili Panasonic a ASUS. Od Panasonicu sme ich videli toľko, že ich popísanie bude trvať ešte poriadne dlho. Každopádne, tešiť sa môžete na nové VIERA TV a hlavne nové vychytávky. Napríklad Swipe and Share funkciu, ktorá spojením tabletu a SMART TV VIERA umožní jednoduché zdieľanie obrazu nielen z tabletu do TV, ale aj naopak. Naživo sme tak mohli vidieť, ako vyzerá streamovanie Eurosport do tabletu. Šikovné.

Panasonic @IFA 2012

Panasonic sa pochválil aj 8K a 4K monitormi, resp. TV. Škoda, že k obrovskej 145-palcovej TV s rozlíšením neuveriteľných 7 680 x 4 320 bodov sme sa nemohli dostať bližšie. Ale tak jemný obraz sme ešte nevideli! Cena? Netušíme… ale ešte zistíme 🙂

Panasonic @IFA 2012

Panasonic taktiež ukázal najväčšiu pasívnu 3D TV s uhlopriečkou 103 palcov, teda 2,61 m. Wow.

Panasonic @IFA 2012

TIP: Pozrite si v špeciálnej fotogalérii, čo sme zatiaľ od Panasonicu videli.

ASUS Vivo

ASUS toho odhalil tiež mnoho, hlavným ťahúňom do Vianoc však budú tablety Vivo s Windows 8, ktoré sú konštrukčne veľmi podobné Transformerom s OS Android. O novinkách od ASUSu však budete ešte počuť a čítať, práve ich spracovávame, len to chce čas 🙂

Sony @IFA 2012

O hodinu na to začala tlačovka Sony. A začala vo veľkom štýle. Kazuo Hirai, CEO a prezident spoločnosti v jednej osobe predstavoval jednu novinku za druhou.

Sony @IFA 2012

Začalo to novou stratégiou…

Sony @IFA 2012

Novým tabletom Sony Xperia Tablet S (viac info v samostatnom článku).

Sony @IFA 2012

Pokračovali tri novinky z mobilných telefónov – Xperia T, Xperia V a Xperia J. Naživo sú ako vajce vajcu, dostať sa k nim bol však zázrak. Druhý pokus skúsime ešte zajtra. Xperia T bude novou vlajkovou loďou so všetkým, čo k tomu patrí. Taktiež si o nej budete môcť prečítať už čoskoro.

Sony @IFA 2012

Zo série VAIO Hirai predstavil dve absolútne novinky. Prepracovaný VAIO Duo 11 – 11-palcový tablet s výsuvnou klávesnicou a OS Windows 8.

Sony @IFA 2012

Rovnako na Windows 8 je postavený aj mega tablet, alebo vlastne stolný počítač All-in-one VAIO Tap20.

Sony @IFA 2012

Nakoniec prišla absolútna lahôdka. 84-palcová BRAVIA telka s rozlíšením 4K a 10 reproduktomi. Nie je to žiadny drobček, no ten obraz?! Dokonalý!

Samsung Galaxy Note II

Večer prišla veľká chvíľa. Samsung odhalil očakávaného pokračovateľa malého tabletu, alebo veľkého telefónu (?) Galaxy Note II (kompletné info v samostatnom článku). Prekvapilo nás obrovské množstvo softvérových vylepšení, nejde tak len o lepší hardvér a väčší displej!

Samsung Galaxy Note 2 TECHBOX

Okrem toho predstavil aj iný hybrid. Tento raz medzi kompaktom a mobilom. Kríženec kompaktu a akoby modelu Galaxy S III sa nazýva Galaxy Camera. Vyzerá zaujímavo, konkurent je jasný – Nikon COOLPIX S800s.

Samsung Galaxy Camera TECHBOX

Napokon Samsung odhalil celé portfólio Windows 8 zariadení. Ako vidieť, nechce nechať nič na náhodu a tak vytvoril novú kategóriu ATIV. Práve pod touto značkou nájdete Windows 8 novinky. A povedzme si, nejde o žiadne maličkosti, ale rovno to najlepšie, čo si budete môcť s OS Windows 8 zakúpiť. Už v najbližších dňoch si predstavíme Samsung ATIV smart PC, Samsung ATIV smart PC pro, Samsung ATIV Tab, smartfón ATIV S či ultrabook Samsung najnovšej série 9 s OS Windows 8 bližšie.

Samsung Windows 8 zariadenia TECHBOX

Tým novinky nekončia, ale náš deň už áno. Zajtra sa môžete tešiť na ďalšie top novinky technologického sveta, ak chcete byť v obraze okamžite, sledujte nás na Facebooku.

Pozrite si aj:

IFA 2012 | Druhý deň: 4K istota blízkej budúcnosti, transformery ešte bližšej!
IFA 2012 | Tretí deň: Veľké telky, Android smartfóny a ďalšie novinky s Windows 8

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.