Reklama

IFA 2012 | Pozrite si prepracovanú nadstavbu od Huaweiu

Dominik Fúsek

Užívateľské nadstavby boli ešte nedávno horúcou témou diskusií. Jedni si na ne zvykli natoľko, že mali problém prejsť na prístroj inej značky. Iným zasa prekážali všetky nadstavby a buď požadovali čistý Android, alebo si stiahli launcher z Google Play. Výrobca Huawei sa k situácii staval rôzne. Na niektorých prístrojoch mal pevnú nadstavbu, na iných nie. Najlepšia bola určite možnosť zvoliť si medzi čistým Androidom (ak vám išlo o efektivitu a výkon) a nadstavbou SPB Shell 3D (ak vás lákali 3D efekty a funkcie). Tomu je však koniec, aspoň sčasti.

Huawei Emotion UIHuawei Emotion UI

Huawei do Berlína nepriniesol hardvér, ale softvér. Nové rozhranie Emotion sa snaží byť krásne a praktické. Mnoho prvkov už sme videli v konkurenčných nadstavbách/launcheroch, tomu sa však nedá ubrániť. Začnime odomykacou obrazovkou – oproti čistému Androidu 4.x ponúka dve skratky navyše. Nedoceniteľné sú aj skratky správcu napájania v informačnej lište. Ďalšie nájdeme na začiatku aplikácie Nastavenia, toto riešenie používa napríklad HTC.

Huawei Emotion UI

Veľa sa zmenilo na plochách. Tých môže byť podľa screenshotu 8 alebo aj viac. Tu ide jednoznačne o marketing, pokiaľ totiž nepoužívate veľa widgetov a naopak robíte poriadok pomocou priečinkov, stačí pokojne jedna plocha. Pri ôsmich už si človek ťažšie pamätá, čo má kde hľadať. Emotion UI bude vybavené viacerými vlastnými widgetmi, ktoré hýria peknou grafikou. Celé prostredie môžete prispôsobiť pomocou 6 tém, ďalších 20 (a časom aj viac) bude možné stiahnuť, jednou z nich bude čistý Android. V menu budete môcť aplikácie zoskupovať do priečinkov a rýchlo odinštalovať.

Huawei Emotion UIHuawei Emotion UI

Praktickou pomôckou sú aj profily, ktoré okrem zvukov prispôsobia napríklad jas displeja a dokážu sa prepínať automaticky. Huawei prekopal viacero systémových aplikácií. Najviac by nás zaujímal fotoaparát, pretože ten v smartfónoch značky dlhodobo zaostáva za konkurenciou, aj keď hlavne vplyvom hardvérových parametrov. Výrobca sľúbil, že formou beta verzii bude nadstavbu aktualizovať každé dva týždne, stabilné verzie majú vychádzať mesačne. Zatiaľ je dostupná „ochutnávka“ v čínštine. Lepší prehľad o Huawei Emotion UI získate zo screenshotov a videa nižšie.

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Huawei

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.