Reklama

IFA 2012 | Otočná obrazovka od Dellu na druhý pokus

Drahomír Piok

Malý notebook prešiel výraznou konštrukčnou prestavbou a iste môže viacerých potenciálnych kupcov zaujať. Zmizol plast, nekvalitný displej, zmenšil sa rámik a ponúka sa nový operačný systém Windows 8. Ten už je prioritne vytvorený pre ovládanie dotykom.

Dell XPS Duo 12

Možno práve Windows 8 je tá chýbajúca časť pre úspech dotykových displejov aj v notebookoch či iných podobných hybridných zariadeniach. Dell XPS Duo 12 je postavený z výraznej časti z hliníka, no nechýbajú ani uhlíkové vlákna. Aby som ozrejmil informácie, Dell disponuje špeciálnou stavbou displeja, ktorý sa dá otočiť o 180°. Behom pár sekúnd máte z pracovného notebooku šikovný tablet. Síce s vyššou hmotnosťou a väčšou hrúbkou, avšak na druhú stranu nemusíte so sebou brať dva odlišné zariadenia.

 

Dell XPS Duo 12

S nápadom prišla spoločnosť Dell už pred dvoma rokmi. Model sa nazýval Dell Inspirion Duo. Jeho pokračovanie disponuje 12,5″ dotykovou obrazovkou chránenou ochranným sklíčkom Gorilla Glass. Rozlíšenie 1 920 x 1 080 bodov (Full HD) si zaslúži pochvalu. Vo vnútri je osadený procesor od Intelu, konkrétne Core i5 alebo i7 poslednej generácie Ivy Bridge. Viac zatiaľ Dell neprezradil. Odhadovaný čas dodania na trh je október 2012. Predbežná cena nebola uvedená.

Dell XPS Duo 12

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Dell

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.