Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2012 | JBL PlayUp for Nokia: Dokonalosť od Harmanu?

IFA 2012 | JBL PlayUp for Nokia: Dokonalosť od Harmanu?
Marek Šimunek
IFA 2012 | JBL PlayUp for Nokia: Dokonalosť od Harmanu?

Spoločnosti Nokia a Harman spojili svoje sily aby spoločne predstavili nové príslušenstvo pre smartfóny Nokia Lumia. Potešili by ste sa takémuto vydarenému externému reproduktoru svetovej značky, v ktorom nájdete okrem Bluetooth aj NFC?

JBL PlayUp for Nokia

Fínska Nokia si dosť dáva záležať na svojich smartfónoch s operačným systémom Windows Phone a práve preto sa rozhodla zahájiť spoluprácu s jednou z popredných spoločností v oblasti audia, Harman. Výsledkom spolupráce sú nové externé reproduktory JBL PlayUp for Nokia. Nový reproduktor svojím dizajnom pripomína model Nokia Play 360º, ktorý obdobne využíva technológiu NFC. Možno sa budete pýtať, aké využitie má obdobná technológia, ktorú si väčšina z nás spája so systémom bezkontaktných platieb v bezdrôtovom reproduktore. Odpoveď je jednoduchá. Vďaka integrácii NFC budete môcť podstatne jednoduchšie spárovať váš smartfón s reproduktorom bez potreby otravného vyhľadávania dostupných Bluetooth zariadení.

JBL PlayUp for Nokia

O následný prenos hudby sa už postará technológia Bluetooth, ale ak by ste k reproduktoru chceli pripojiť aj iné zariadenie, nájdete na zadnej strane štandardný 3,5 mm audio konektor. Integrovaný reproduktor obsahuje špeciálny kanál, ktorý sa tvári ako Woofer pre ešte lepšie basy. Nová krabička pre Nokie tak dokáže hulákať až hlasitosťou 89 dB, čo by malo postačovať na ozvučenie ktorejkoľvek domácej párty. Tá bude môcť vďaka integrovanej batérii trvať až desať hodín. Toľko totižto zvládne batéria napájať tento malý zázrak. Reproduktor JBL PlayUp for Nokia bude dostupný koncom roka v štyroch farebných prevedeniach za odporúčanú cenu 149 €.

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Nokia