Reklama

IFA 2012 | Biznis tableto-notebook od Lenova

Drahomír Piok

Pamätáte sa tablet IdeaTab S2, ktorý ukázalo Lenovo na americkej výstave CES 2012? Zdá, sa že spoločnosť Lenovo oživila tento tablet, avšak mierne zmenila dizajn a upravila názov. To je ale všetko. IdeaPad S2110 má rovnaké hardvérové špecifikácie ako Tab S2 zo začiatku tohto roka a musím poznamenať, že v tejto dobe už nikoho neočaria, skôr naopak, sklamú.

Lenovo IdeaPad S2110

Rozoberateľná konštrukcia oplýva klávesnicou s prídavnou batériou a samotným tabletom. IPS displej dosahuje 10,1″ uhlopriečku a priemerné rozlíšenie 1 280 x 800 bodov. Prekvapenie sa nekoná pri procesore. O chod predinštalovaného Androidu 4 sa postará dvojjadrový 1,5 GHz Snapdragon S4. Úložná kapacita pre používateľov môže dosahovať 16 alebo 32 GB. Rozšíriť ju je možné microSD kartami. Operačná pamäť poskytne 1 GB RAM. Zadná primárna kamera dosahuje rozlíšenie 5 Mpx, ovláda AF a môže používať LED blesk. Predná kamera pre videohovory alebo autoportréty má rozlíšenie 1,3 Mpx.

Lenovo

Na zariadení sa ďalej nachádza microHDMI, microUSB a 3,5 mm audio konektor. Okrem iného má tablet IdeaPad S2110 miesto pre uloženie 3G SIM karty. Na klávesnici sa ďalej náchdza dvojica USB portov, čítačka pamäťových kariet a jeden microUSB port určený len na dobíjanie. Samozrejmosťou je podpora  Wi-Fi sietí a Bluetooth 4.0. O reprodukciu zvuku sa postará dvojica stereo reproduktorov. Batérie tabletu spolu s externou v klávesnicou podľa výrobcu vydržia neuveriteľných 18-20 hodín surfovania na internete cez Wi-Fi. Samotný tablet vydrží o 10 hodín menej. Lenovo IdeaPad S2110 by mal byť už čoskoro v predaji za predbnežné sumy okolo 399 € bez klávesnice a 499 € s klávesnicou.

Lenovo

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Foto: Lenovo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.