Reklama

IFA 2012 | 4,5“ smartfón Huawei len za 300 €!

Dominik Fúsek

Tak predsa. Okrem softvéru si do Berlína čínsky výrobca priniesol aj zaujímavý hardvér. Ako sme u neho zvyknutí (aj keď výnimky sa nájdu), jeho smartfóny budú útočiť v prvom rade cenou. Za svoje peniaze dostanete veľmi peknú hromadu hardvéru.

Huawei Ascend G600

Nový Huawei Ascend G600 bude bezpochyby adept na smartfón s najlepším pomerom cena/výkon, hoci konkurencia pritvrdzuje. V priebehu tohto štvrťroka ponúkne za rozumných 300 € poriadnu dávku moderných technológií. Veľký 4,5“ displej síce HD rozlíšenie neponúkne, no aj qHD (540 x 960 b.) vykreslí stále viac než dobrú jemnosť 245 PPI. Navyše ide o IPS panel s lepšími pozorovacími uhlami, pokrytý sklom Gorilla Glass. Novinka by sa nemala rýchlo morálne zastarať ani vďaka prítomnosti pomerne výkonného hardvéru. 1,2 GHz procesor má dve jadrá a neznámu grafiku, operačná pamäť má slušných 768 MB a úložisko v hrubom 4 GB. Na čipsete beží OS Android 4.0 s nadstavbou výrobcu, snáď sa dočkáme aktualizácie.

Huawei Ascend G600

Vo výbave nechýba 8 Mpx fotoaparát podporený dvojitým bleskom a autofókusom. Fotoaparáty smartfónov Huawei zatiaľ bývali prinajlepšom priemerné, takže uvidíme, či sa niečo zlepšilo. Na videohovory poslúži predná kamera. Inak vo výbave nechýba nič dôležité, navyše je tu NFC a dvojica reproduktorov s rozšírením DTS Audio. Celé zariadenie bude napájať 1 930 mAh batéria. Tešme sa teda, ceny smartfónov sa čoskoro posunú výraznejšie nadol.

Huawei Ascend G600

Za pozvanie redaktorov a hradenie pobytu na IFA 2012 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

Zdroj a foto: Huawei, TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.