Reklama

IFA 2011 (2): Hostesky, autá a 10 000 W!

Drahomír Piok

Čo by to bola za výstava bez skutočnej krásy. Iste technologické hračky majú svoje čaro, no stále viac upúta pozornosť pekná modelka ako nový Samsung Galaxy Note. Zaujímavostí bolo na výstave viac než dosť, len čas obísť ich nie. Tu máte aspoň niektoré z nich. Zajtra sa môžete tešiť na pokračovanie druhej časti top noviniek z IFA.

Hostesky

Pekné dievčatá

Samozrejme nebudem tvrdiť, že nemecké zástupkyne ženského rodu sú krajšie ako tie naše. Pravdupovediac som išiel do Nemecka s pocitom, že sa pekného doprovodu počítače, smartfóny, tablety a iné výrobky nedočkajú. No opak bol pravdou a určite nebol problém zazrieť tu i tam „vydarenú“ hostesku. V tomto smere jednoznačne viedol stánok spoločnosti Philips, kde bolo aj o novinárov dobre postarané. Aby si to niekto nevysvetlil zle, hovorím o priestoroch s pripojením na internet a cateringom. Nezabudnite si prezrieť fotogalériu, v ktorej nájdete viac fotografií.

Hostesky

Koncept „Áčka“

Nedávno predstavený koncept Mercedesu A som mal možnosť zazrieť aj v Berlíne. Od svojho terajšieho modelu sa tento model líšil snáď vo všetkých smeroch. S uhladeného auta pre dámy sa rázom s pridaním ostrých línií zmení na agresívny športový voz. Interiér sa odhalenia nedočkal. Voz pravdepodobne prejde ešte malými kozmetickými úpravami a na cestách ho uvidíme budúci rok. Okrem Mercedesu A bol k videniu napríklad aj nový model Tesla Roadster.

Mercedes A

Ochrankou strážený Jarre

Pozornosť sa dá pútať viacerými spôsobmi, no spoločnosť Jarre, ktorá vyrába exkluzívne výrobky pre iOS zariadenia, to skúsila inak. Uprostred stánku stál cez 3 metre vysoký „stĺp“ s iPadom na vrchu a dookola bola rozostavená trojica ochrankárov, ktorá zazerala po každom, kto sa priblížil čo by len na 2 metre. Bližšie ísť nebolo dovolené, a to aj v novinársky deň. Prítomné hostesky neboli ochotné povedať nič o danom výrobku, len o menších súrodencoch, o ktorých sme vás už informovali. Všetka záhada padla po kliknutí na internetovú stránku spoločnosti, na ktorej sa nachádzajú všetky informácie. AeroDream One stojí 400 000 €, váži 395 kg a má vraj výkon 10 000 W.

Jarre AeroDream One

Kúsok Slovenska

K videniu bolo napríklad aj logo slovenskej firmy Antik s jeho set-top boxami alebo tablet Funai, ktorý zrejme „netrafil“ svoje storočie vydania.

Antik

Za pozvanie a hradenie nákladov redaktora ďakujeme spoločnosti Panasonic.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.