Reklama

IFA 2011 (1): Top novinky na živých fotkách a videách!

Drahomír Piok

IFA patrí k jedným z najstarších výstav v Európe. Svoju históriu začala písať s malými prestávkami už od roku 1924. Každoročne sa koná v Belíne na obrovskom výstavisku Messe Berlin. Samozrejme, že my sme tu a ponúkame vám prvú časť prehľadu z obrovského množstva videných exponátov a najlepších noviniek.

IFA logo

Na začiatok Blackberry

Dnešným dňom sa skončili novinárske dni a výstava je prístupná každému, kto si zakúpi vstupenku. Za ten čas som prebehal po výstavisku množstvo kilometrov, no určite to stojí zato. Veď posúďte sami. Ako jeden z prvých stánkov na začiatku sa nachádza BlackBerry. A tak som mal možnosť prvých dojmov s telefónmi BlackBerry Torch 9810, 9860, Bold 9900 a Curve 9360. Nový operačný systém BlackBerry OS 7 telefónom veľmi pristal. Beh bol na každom modeli plynulý a bez zaváhaní. Dielenskému spracovaniu tiež nemám čo vytknúť. Len model Torch 9860 sa mi akosi nepozdával, predsa správne BlackBerry musí mať hardvérovú klávesnicu.

Blackberry Torch 9860 Blackberry Bold 9900 Blackberry Torch 9810
Blackberry Torch 9860 Blackberry Bold 9900 Blackberry Torch 9810

Znova väčšie kino

V sympatickom stánku Philipsu sa dalo vidieť všetko od kávovarov až po zubé kefky. No medzi najnovším produktmi nechýbali ani televízie. Konkrétne model Cinema 21:9 Platinum, ktorý bude dopĺňať menší a starší model Cinema. Na 58“ LED displeji tento raz dosiahne obnovovacia frekvencia až 1 200 Hz. Prítomnosť FullHD 3D už nikoho neprekvapí. Vylepšeniami prešiel firmvér, ktorý ponúka sledovanie rozdelenej obrazovky, kde môžete na jednej strane surfovať internetom a na druhej pozerať film. Ďalej prináša dokonalejší Ambilight alebo ovládanie smartfónom či klávesnicou.

Philips Cinema 21:9 Platinum

Nový tablet so Super AMOLED

Samsung mal prenajatú obrovskú halu, ktorú dokonale vyzdobil. A práve táto spoločnosť tu predstavila veľké množstvo sledovaných noviniek. Nový Tablet Samsung Galaxy Tab 7.7 je vylepšenou verziou svojho väčšieho súrodenca Galaxy Tab 10.1. Systém beží na známom Androide s grafickou nadstavbou Touch Wiz UX. Sám som Galaxy Tab 10.1 testoval a jeho rýchle reakcie ma dostali. Galaxy Tab 7.7 je osadený rýchlejším dvojjadrovým procesorom s taktom 1,4 GHz. Všetko funguje skutočne ako po masle. Displej je ďalšou výnimočnou novinkou. Na 7,7“ palcoch je tento krát osadený Super AMOLED displej s rozlíšením 1 280 x 800 bodov. Obrazovka je pozorovateľná zo všetkých uhlov a všemožne hraje farbami. Zadná strana je kovová a obsahuje 3 Mpx fotoaparát s LED diódou. Hrúbka zariadenia je len 7,89 mm a jeho hmotnosť 335 gramov.

Samsung Galaxy Tab 7.7

Samsung Wave 3 na videu

novom Samsungu Wave 3 sme vám nedávno priniesli článok, a tak sa nemá cenu opakovať. Moje prvé dojmy z tohto telefónu sú veľmi pozitívne, no bojím sa výdrže batérie. Nový procesor je v telefóne poznať, no narásť s veľkosťou obrazovky a frekvencie CPU mala určite aj batéria, ktorá má 1 500 mAh ako predchodca. Prvé dojmy si môžete prezrieť aj na videu.

Galaxy Note ma dostal

Hybridné zariadenie Samsung Note sa mi počas predstavovania veľmi nepáčilo, no prvý kontakt bol úžasný. Smartfón či tablet, správny výraz ťažko hľadať, keď dokáže 100 % plniť funkcie oboch zariadení, si ma ihneď získal. Ľahké a výkonné zariadenie s dvojjadrovým 1,4 GHz procesorom, obrovskou 5,3“ Super AMOLED obrazovkou s HD rozlíšením je skrátka výborné. Tešiť sa iste môžete aj na samostatný článok. Len pár milimetrov hrubé telo ukrýva 2 500 mAh batériu, NFC, skvelý stylus či 8 Mpx fotoaparát. Skrátka maximálna výbava.

Sony, tablety a 3D

Sony má na výstave IFA jeden z najkrajších stánkov, v ktorom sa nachádza množstvo produktov, ktoré čoskoro uzrú svetlo sveta. Už len v rýchlosti a skratke spomeniem prítomnosť Sony PSP Vita, zrkadlovku bez zrkadla Sony a77, 3D ďalekohľad či notebook, ktorý zobrazuje 3D bez okuliarov. Najviac ľudí sa iste točilo okolo tabletov S a P, no pozornosti neunikali ani hračky ako Sony Ericsson Xperia Arc S alebo 3D Personal viewer.

Sony DEV-5 Sony Internet TV Sony 3D Personal Viewer
Sony DEV-5 Sony Internet TV Sony 3D Personal Viewer

Dvojica displejov

Prvé pocity z tabletu P sú zmiešané a mám strach o vývoj aplikácií, ktoré budú dizajnované pre dvojicu displejov. Každopádne v prezentovaných kusoch všetko fungovalo v poriadku a Sony sa snaží pretlačiť potenciál dvoch oddelených displejov. No mne sa zasa nepozdáva cena, takmer 600 € za základný model.

Upravený Android 3.2

Sony Tablet S sa už drží konzervatívneho a obyčajného dizajnu. Chod nebol tak plynulý ako u konkurencie od Samsungu, no upravená grafická nadstavba Androidu sa mi páčila. Prezrite si tento tablet na našom videu.

 

Rýchlejšia Xperia Arc S

Sony predstavilo aj novú verziu tenkého smartfónu Arc S. No v samej podstate sa používatelia nedočkajú vôbec ničoho iného, len vyššieho taktu jednojadrového procesora, a to 1,4 Ghz. Nenarástla ani RAM a ani kapacita batérie. Cena síce známa nie je, no bude to určite minimálne druhé číslo, ktoré oproti staršej Xperii Arc narastie.

A na záver..

Výstava pokračuje a už čoskoro očakávajte ďalší diel z najlepšími predstavenými novinkami. Vo fotogalérií na vás čaká takmer 80 fotografií a ak by ste mali konkrétne otázky k niektorým produktom alebo by ste radi videli v ďalšej časti ten, ktorý vás zaujíma, nehanbite sa a napíšte.

Samsung

Za pozvanie a hradenie nákladov redaktora ďakujeme spoločnosti Panasonic.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.