Reklama

Idete na Pohodu? Vyzbrojte sa aplikáciou...

Dominik Fúsek

Hudobný festival je podľa mnohých výborné miesto na vyžitie, ale takisto aj ideálna príležitosť stratiť sa či prísť o cenné veci. Toto spolu s možnosťou premeškať rozsiahly program zlou organizáciou boli dve najväčšie výzvy pre moderné technológie.

Bažant Pohoda 2013 by Orange

A vďaka aplikácií, ktorú si dal pripraviť Orange, ich s prehľadom zvládli. Čo teda dokáže? V prvom rade obsahuje doslova tony informácií. Najskôr odporúčame prejsť si časť Info (o doprave, parkovaní, prvej pomoci, zákazoch, hygiene, fotografovaní, starostlivosti o deti…), účastníkom sa oplatí sledovať novinky v časti News. Hneď vo východiskovom zobrazení nájdete aktuálnu predpoveď počasia. Zaujme rozhodne aj Program festivalu členený podľa dní a hodín v prieniku s jednotlivými pódiami – vďaka diagramu vidíte, čo môžete stihnúť a ktoré akcie sa naopak prekrývajú. Ak si vyberiete, jednoducho program pridajte do svojho plánu a jedným kliknutím si môžete nastaviť pripomienku.

Bažant Pohoda 2013 by Orange

Zaujímavejšie sú však technologicky vyspelejšie možnosti: spárovaním cez Facebook konto môžete sledovať GPS polohu priateľov, takisto si môžete zaznamenať presnú GPS polohu zaparkovaného auta a stanu. Tieto údaje potom vidíte na mape, v prípade priateľov je rozlíšená aj ich aktuálnosť. Mapa je mimochodom veľmi detailná, nájdete na nej všetky „inštitúcie“ prítomné na festivale, vrátane stánku prvej pomoci či Orange nabíjačkárne. Na mieste by vám dokonca mala mapa fungovať v režime rozšírenej reality. Ak teda idete na Pohodu, rozhodne s touto aplikáciou.

Link na stiahnutie

Aplikácia bola otestovaná na smartfóne Sony Xperia S.

Foto: Autor

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.