Reklama

iBike Dash: neskutočne skutočný cyklopočítač

Drahomír Piok

Ak vás zaujal náš posledný článok o GPS navigácií pre cyklistov pomocou Garminu Edge 800 a páči sa vám využite moderných technológií aj v tomto segmente, tak vás určite osloví aj novo predstavený gadget iBike Dash. Teda iba za predpokladu, že vlastníte iPhone 4/3GS/3. iBike Dash je ochranné puzdro a aplikácia v jednom názve.

iBike Dash

Vďaka iBike sa váš obyčajný iPhone môže behom chvíľky premeniť na úžasný cyklo-počítač s množstvom funkcií. Telefón do puzdra dostaneme odklopením vrchného dielu a jednoducho ho vložíme. Odolné brnenie odolá nepriazňam počasia a pádom, dokonca sa objavili informácie o vodotesnosti, no nedal by som zato svoj krk. Prakticky to vylučuje aj možnosť ovládať telefón dotykom a to aj vtedy, keď je telefón v puzdre. Samotná aplikácia iBike je graficky pekne a informačne veľmi dobre a profesionálne spracovaná. Zachytáva a môže zobrazovať rôzne údaje od rýchlosti, priemernej rýchlosti, stúpania, nadmorskej výšky, teploty, rýchlosti vetra, predpovedi počasia alebo merania rôznych časových úsekov. Ak si myslíte, že si tieto údaje sťahuje prevažne s internetu alebo ich meria cez GPS, tak sa mýlite. Je neuveriteľné že puzdro má v sebe elektroniku pre meranie tepla, rýchlosti, stúpania i iných údajov. Na jedno nabitie si s energiou vystačí na 5 hodín. Údaje zobrazované na displeji si môžeme triediť, usporiadať a nastavovať každý sám podľa svojho gusta.

iBike Dash

Podkladové mapy pre GPS sú použité zo služby Google Maps, čo môže byť veľká prekážka pre cyklistov, ktorí by chceli používať navigáciu, hlavne v miestach kde je signál operátora slabý. iBike ponúka aj zaznamenávanie srdcovej činnosti alebo sa postará o to ak prijímate hovor, aplikácia sa nepreruší a zapisovanie dát beží aj na pozadí. Vďaka technológii ANT+ je zariadenie kompatibilné s akýmkoľvek meračom srdcovej činnosti. Vďaka dodávanému softvéru si takto namerané údaje môžeme ďalej prezerať aj v PC, prípadne ich uploadovať ďalej. Zďaleka som ani nevymenoval všetky možné funkcie, ktoré tu môžeme nájsť, skutočne je ich hromada. V predaji sú dve odlišné verzie, iBike Dash Cycling Computer a iBike Dash + power. Verzia iBike Dash Cycling Computer má oproti oveľa drahšej verzii power osekanú verziu aplikácie, neobsahuje v balení náhradnú batériu, nabíjačku, merač srdcovo-cievnej činnosti a snímač rýchlosti. Jeho cena je niečo vyššia ako 200 €. Pri pohľade na cenu rozšírenej verzie iBike Dash + power som si myslel, že sa predáva spolu s iPhone 4, no nanešťastie som sa mýlil. Cena tu po prerátaní dokázala vystúpiť na závratných 550 €. Kto už je ale len ochotný toľko investovať do príslušenstva pre mobil?

iBike Dash

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.