Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyundai Tucson je novší a úspornejší, vďaka pohonu mild hybrid 48 V

Hyundai Tucson je novší a úspornejší, vďaka pohonu mild hybrid 48 V
Zdroj | Hyundai
Michal Spiegel
Hyundai Tucson je novší a úspornejší, vďaka pohonu mild hybrid 48 V
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai Tucson prichádza na Slovensko v novej úspornejšej verzii. Model je vybavený pohonom mild hybrid so 48-voltovou technológiou na báze naftového motora.

Zdroj | Hyundai

Je to prvý model značky Hyundai, ktorý poskytuje novú technológiu pohonu. Výroba SUV sa začala v júni 2018 v českých Nošoviciach. 48-voltový pohon mild hybrid bude dostupný s naftovým motorom 2.0 CRDi.

Technológia použitá na elektrifikáciu zahŕňa lítiovo-iónovú akumulátorovú batériu 48 V/0,44 kWh, štartovací generátor MHSG (Mild Hybrid Starter Generator) pripojený k motoru drážkovaným remeňom, menič jednosmerného napätia LDC (Low Voltage DC/DC) a invertor.

Pri akcelerácii MHSG s výkonom do 12 kW podporuje svojim krútiacim momentom spaľovací motor a tým prispieva k úspore paliva. Systém sa automaticky prepína medzi režimom pomocného elektromotora a režimom generátora podobne ako pri elektromobiloch. Pri spomaľovaní a brzdení MHSG rekuperuje kinetickú energiu a dobíja ňou batériu.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

Prečo je teraz ten správny čas kúpiť si Hyundai Tucson?!

Okrem toho nový Tucson prichádza s modifikovaným dizajnom a tiež s asistenčnými systémami. Pre pripomenutie, model Hyundai Tucson bol najlepšie predávaným modelom značky Hyundai v Európe v rokoch 2016 a 2017. Na Slovensku bol v roku 2017 najpredávanejším modelom segmentu SUV-C.

„Novým pohonom mild hybrid v našom najlepšie predávanom modeli chceme ďalej pokračovať v stratégii elektrifikácie značky Hyundai a robiť ekologické technológie prístupné pre ešte širší okruh zákazníkov,“ povedal Andreas-Christoph Hofmann, člen predstavenstva Hyundai Motor Europe pre marketing a produkt.

Zdroj | Hyundai
Pozrite si

Na bratislavskom autosalóne sme si nenechali ujsť ani Hyundai Santa Fe

Technológia pohonu mild hybrid pomáha k zníženiu spotreby paliva a k efektívnejšej jazde. Spotreba je na základe tejto technológie znížená o 7 %.

Hyundai Tucson sa montuje v kombinácii s pohonom všetkých kolies a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo na želanie s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Od jari 2019 bude 48-voltová technológia mild hybrid pre nový Tucson dostupná aj s novým naftovým motorom 1,6 litra Smart Stream.

Modernizované SUV Hyundai Tucson vo verzii s mild hybridným naftovým pohonom sa začne predávať na Slovensku v jesenných mesiacoch. Základný model Hyundai Tucson vo verzii s 1.6 GDi motorom sa do predaja dostane v druhej polovici júna a štartuje s cenovkou 18 990 €. Najdrahšia verzia 2.0 CRDi Premium stojí 31 790 eur.