Hyundai má novú kolobežku, bude súčasťou automobilov skupiny

ZDROJ | Hyundai

Skupiny Hyundai predstavila elektrickú kolobežku, ktorá sa bude dobíjať priamo v automobile.

Novinka od Hyundai by sa mala objaviť ako doplnok automobilov skupiny, teda Hyundai a Kia. Má zabezpečiť lepšiu prvú a poslednú míľu jazdy, čím by mohla odľahčiť dopravu v mestách, tiež pomáhať chrániť životné prostredie.

ZDROJ | Hyundai

Kolobežka vychádza z prototypu predstaveného na veľtrhu CES 2017, má pohon zadného kolesa, 10,5 Ah batériu, 20 kilometrov dojazd, maximálnu rýchlosť 20 kilometrov za hodinu a dokáže sa nabíjať v aute počas jazdy.

Pohon zadného kolesa ja kľúčový v otázke bezpečnosti a stability, pretože zaťaženie je z pravidla pri ňom. Odpruženie predného kolesa je novinka, ktorá sa postará o pohodlnejšiu jazdu aj v náročnejšom teréne.

ZDROJ | Hyundai

Kolobežka má hmotnosť 7,7 kilogramov a konštrukcia je trojdielne skladateľná, čo z nej robí najkompaktnejší produkt na trhu. Vybavená je LED displejom, ktorý informuje o stave batérie a rýchlosti. Kolobežka je tiež vybavená prednými a zadnými svetlami na nočnú jazdu.

ZDROJ | Hyundai

Inžinieri z Hyundai majú ambíciu v budúcnosti namontovať do kolebežky systém, ktorý by ju počas brzdenia nabíjal. Dojazd by sa takto mohol zvýšiť o 7%.

Zdrojhyundainews.com

Komentáre k článku