Reklama

Hyundai bude v Nórsku tento rok predávať už iba elektromobily

Zdroj | Hyundai
Igor Neštrák
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Nórske zastúpenie automobilky Hyundai oznámilo, že od roku 2023 ukončuje predaj svojich vozidiel vybavených spaľovacím motorom. V ponuke nových vozidiel zostanú už len elektrické modely.

Tohtoročné predaje nových vozidiel značky Hyundai v Nórsku jasne ukazujú, že kupujúci majú záujem len o elektrifikované vozidlá. Takmer všetky predaje za rok 2022 boli tvorené batériovými elektromobilmi alebo plug-in vozidlami, ktoré je možné nabíjať z elektrickej siete.

Tento krok zo strany juhokórejskej automobilky sa môže zdať odvážny, avšak po nedávnom spustení predaja elektrického modelu Ioniq 6, o ktorý je obrovský záujem si je výrobca absolútne istý. Aktuálne na nórskom trhu Hyundai ponúka tri elektromobily Ioniq 5, Ioniq 6 a Kona Electric.

Obsah pokračuje pod reklamou

Hyundai sa k takémuto riešeniu obrátil už v minulosti, potom, čo v roku 2020 oznámil, že v Nórsku bude predávať iba plug-in vozidlá. Batériové elektromobily, ktoré na nórskom trhu Hyundai ponúka sú veľmi populárne (dokonca aj staršia Kona, ktorá má byť budúci rok nahradená) a automobilka je presvedčená, že táto zmena neovplyvní jej podnikanie v krajine.

Hyundai očakáva, že elektromobily budú v roku 2022 tvoriť približne 93 % celkového predaja nových vozidiel v Nórsku, čo predstavuje nárast približne 90 % v rokoch 2020 a 2021. Zo všetkých 25 000 vozidiel, ktoré dodala v Nórsku v rokoch 2020 až 2021 je približne 92 % plne elektrických.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.